Контракти.ua

1919  —  18.08.14
Чотиристоронні переговори з російським агресором завершилися безрезультатно
Чотиристоронні переговори з російським агресором завершилися безрезультатно

В Берліні, після опівночі за київським часом завершилися переговори керівників зовнішньополітичних відомств України, Російської федерації, Німеччини та Франції, що тривали п’ять годин.

Коротку заяву за підсумками переговорів зробив глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр.

З його слів випливало, що жодних конкретних домовленостей не досягнуто. «Між тим, я маю надію, що по деяких пунктах ми досягли прогресу», - цитує міністра Spiegel.

«Нами було погоджено, що ми надамо в свої столиці, главам держав та урядів, перший звіт (про переговори). Імовірно, протягом вівторка ми домовимося про продовження сьогоднішньої дискусії», - сказав також глава МЗС Німеччини, якого цитує Reuters.

«Мета (переговорів) лишається - досягти перемир’я в Україні та запобігти подальшим жертвам», - додав Штайнмайэр.

Про те, що переговори завершилися без помітного результату, свідчить також висловлення Павла Клімкіна в Тwitter - він зауважив, що доведеться зустрітися «ще п’ять разів по п'ять годин», щоби «зрушити з місця».

Між тим, український дипломат, що брав участь у переговорах в Берліні, розповів Європейській правді, що один з представників російської делегації на зустрічі «зловживав недоречними жартами». «Схоже, намагався розслабити учасників. Але українській стороні було не весло і не до жартів», - переповів дипломат.

Співрозмовник звернув увагу також на той факт, що міністри не залишилися чекати на вихід Штаймайера до преси і роз'їхалися відразу по завершенні зустрічі. Це позбавило заяву глави МЗС ФРН статусу «спільної заяви».

Необхідно також додати, що це не було кроком протесту. Український МЗС лишився задоволений підтримкою з боку німців та французів, про що міністр Клімкін заявив у своєму Тwitter. «Відчував підтримку наших партнерів», - зазначив міністр. Раніше глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявляв, що ключовим принципом діалогу з РФ має стати збереження територіальної цілісності України.

За матеріалами: Європейська правда

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 650

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 867

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 889