Контракти.ua

3174  —  14.08.14
Україна все ще намагається боротися з російським «гуманітарним конвоєм» дипломатією
Україна все ще намагається боротися з російським «гуманітарним конвоєм» дипломатією

Україна вдається до дипломатичних заходів із запобігання несанкціонованому входженню російської колони з гуманітарним вантажем, заявляють в інформаційно-аналітичному центрі РНБО.

«Головний акцент Україна робить на дипломатичних заходах із запобігання несанкціонованого входження колони», - заявив спікер інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Він нагадав, що від самого початку позиція України полягала в тому, що «спроби ввезти будь-яку колону без узгодження з Україною вважатимуть відкритою агресією». «Цю позицію цілком підтримала міжнародна співтовариство. Червоний Хрест також наполягає на тому, що для здійснення цієї гуманітарної місії має бути узгодження з Україною, і воно має бути обов'язковим. Ця позиція добре відома Росії», - наголосив спікер інформцентру РНБО.

Лисенко також повідомив, що якщо буде погоджено рішення приймати гуманітарний вантаж «через ділянку кордону, тимчасово контрольовану терористами, його мають обов'язково оглянути наші прикордонники, й вантаж має перейти в розпорядження представників Міжнародного комітету Червоного Хреста», а вже ця міжнародна організація далі доправить гуманітарну допомогу до Луганська й організує її поширення. «До того ж, при цьому цілком відповідатиме за людей Росія, яка постачає на Донбас озброєних найманців», - наголосив він.

Крім того, спікер інформцентру РНБО зазначив, що прийом гуманітарного вантажу з боку РФ відбуватиметься в межах українського чинного законодавства, згідно з міжнародними нормами й під контролем Міжнародного комітету Червоного Хреста.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 636

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 858

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 882