Контракти.ua

2364  —  29.03.14
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі
НАТО розширить військову присутність у Східній Європі

Через кризу навколо України НАТО вважає за необхідне посилити збройні сили в Східній Європі. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

«Ми переглядаємо зараз оперативні плани, розглядаємо плани проведення військових маневрів та відповідне посилення збройних сил», - заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у розмові з німецьким часописом Focus, повідомляє інформаційне агентство dpa в суботу, 29 вересня. «Ми, наприклад, передислокуємо ще більше військвоих літаків до країн Балтії», - пояснив генсек Північноатлантичного альянсу, мандат якого завершується наприкінці вересня цього року.

«Ми справді вкрай занепокоєні стягуванням російських військ (до кордону з Україною - ред.), - сказав Расмуссен. - Ми розглядаємо такі дії як пряму загрозу Україні та вбачаємо в них потенціал для подальшої інтервенції». За даними США, поблизу українського кордону зараз дислоковано близько 40 тис. російських військовослужбовців, повідомляє dpa. На запитання, чи надасть НАТО допомогу Україні у випадку подальшого захоплення Росією українських територій, генсек альянсу відповів, що військові варіанти нині не розглядаються. Він нагадав, що гарантії збройного захисту поширюються лише на країни НАТО, а Україна не входить до цього альянсу.

Расмуссен наголосив, що й надалі здійснюватиметься пошук дипломатичних шляхів вирішення української кризи. Країни Заходу, в тому числі члени ЄС та НАТО, не визнають анексію Росією Криму, який входить до складу України. Расмуссен не виключає, що російський президент Володимир Путін може планувати подальшу інтервенцію на материкову частину України. «Я побоююсь, що цього (Криму - ред.) йому ще недостатньо», - наголосив чинний генсек НАТО.

За матеріалами: Deutsche Welle

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 567

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 728

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 801