Контракти.ua

12153  —  19.03.14
Россия объявила шельфовые проекты Крыма своей собственностью
Россия объявила шельфовые проекты Крыма своей собственностью

Шельфовые проекты Крыма, вошедшего в состав России 18 марта, будут подчинены российскому законодательству.

«Если на Крым распространяется российское законодательство, то в том числе будет распространяться законодательство в части требований к участникам в стратегических проектах на шельфе», - сообщил Агентству нефтяной информации (АНИ) замглавы Минприроды РФ Денис Храмов.

При этом пока неизвестно, на какие именно шельфовые проекты Крыма будет распространяться российское законодательство, разрешающее работать на шельфе только госкомпаниям - на уже существующие проекты или на будущие.

«Есть такое понятие как «дедушкина оговорка» и неприменение обратной силы. Здесь надо думать и все взвешивать», - сказал Храмов, добавив, что этот вопрос будет тщательно прорабатываться. Но сроки и круг участников для обсуждения этого вопрос еще не определены. «Важно только одно - если это часть России, то на нее распространяется российское законодательство», - резюмировал он.

Напомним, Украина в 2013 году подписала СРП с ENI, Electricite de France на разработку площадей Суботино, Абиха, Маячная и Кавказская на шельфе Черного моря.

Кроме того, в 2012 году провела конкурс на заключение СРП по Скифскому участку, его победителем стал консорциум во главе с американской Exxon Mobil (40%, оператор), Shell (35%), австрийской OMV в лице румынской «дочки» Petrom (15%) и НАК «Надра Украины» (10%). Однако Shell так и не дождалась подписания этого СРП, обещанного сперва на 2012 год, затем на 2013 год, и в 2014 году вышла из переговорного процесса.

Согласно российскому закону «О недрах», разрабатывать шельфовые месторождения могут только компании с государственным участием не менее 51% и опытом работы в российских акваториях от пяти лет.

По материалам: Интерфакс-Украина

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 650

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 867

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 889