Контракти.ua

7928  —  16.01.14
Заклик до відставки уряду не є підставою для судової заборони мітингу – міжнародний експерт
Заклик до відставки уряду не є підставою для судової заборони мітингу – міжнародний експерт

Українська влада повинна скасувати заборону на демонстрації в центрі Києва та забезпечити дотримання права на свободу зборів і вираження.

Про це йдеться в заяві всесвітнього руху Amnesty International.

«Замість того, щоб намагатися позбутися учасників мирних протестів, влада має вступити в діалог з ними. Демонстранти мають право на те, щоб їхні вимоги були належним чином прийняті до уваги, – сказала дослідниця Amnesty International Хеза МакГіл. – Заборона на проведення демонстрацій прихильниками опозиції в центрі Києва є грубим порушенням права на свободу мирних зібрань та підриває права усіх українців».

Нагадаємо, 6 січня Київський адміністративний суд прийняв рішення про заборону проведення демонстрацій в центрі Києва для опозиційних активістів протягом двох місяців; таке рішення було оприлюднене лише 15 січня. Тепер міська влада має ввести в дію цю заборону, яка розповсюджується на протести, що тижнями тривали на Майдані Незалежності.

Заборона головним чином стосується всіх мирних протестів, організованих основними опозиційними політичними партіями (УДАР і Батьківщина, Всеукраїнська громадська організація «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу»).

Як зазначають в Amnesty International, обмеження права на свободу зібрань допустимі в деяких ситуаціях, зокрема з метою захисту національної або громадської безпеки, громадського порядку, охорони здоров'я і моралі, а також захисту прав і свобод інших осіб. Проте уряди повинні вдаватися до заборони публічних зборів лише у крайніх випадках, коли існує явна загроза насильства. Міжнародні стандарти чітко визначають, що заклик до відставки уряду не може розглядатися в якості загрози національній безпеці.

Рішення суду спирається на постанову Київської адміністрації, яка дозволяє проведення лише урядових демонстрацій в центрі Києва. «Застосування заборони з огляду на політичні погляди демонстрантів є прихованим порушенням права на свободу зібрань. Це тільки підриває національну безпеку, а не захищає її», - сказала МакГіл.

Раніше Amnesty International документувала те, що нещодавні демонстрації в Києві проводились мирно, за винятком одного ізольованого інциденту, що трапився 1 грудня біля Адміністрації Президента. «Масштабні демонстрації, такі як Євромайдан, неминуче стануть причиною значних порушень та незручностей, але сама по собі незручність не є достатньою підставою для обмеження права на свободу зібрань», – сказала МакГіл.

«Спроба виправдання заборони на підставі того, що між демонстрантами та підрозділами міліції відбулися насильницькі зіткнення, замість забезпечення належного порядку, є прикрим ухиленням від відповідальності з боку української влади», – резюмувала дослідниця.

Статьи по теме
Російських снайперів на Майдані не було: учасників Революції Гідності вбивали українські правоохоронці під впливом РФ – прокуратура
Російських снайперів на Майдані не було: учасників Революції Гідності вбивали українські правоохоронці під впливом РФ – прокуратура

Злочини коїлися руками українських правоохоронців, але "РФ мала величезний вплив на ухвалення цих рішень, зазначив Олексій Донський.
20.02 — 344

Генерал припустив, чи можливий в Україні
Генерал припустив, чи можливий в Україні "третій Майдан"

У нашій державі люди підіймаються за цінності та перспективи.
20.11.23 — 617

“Третій Майдан”: Росія готує масові заворушення в Україні
“Третій Майдан”: Росія готує масові заворушення в Україні

Про плани Росії вкотре розхитати внутрішню ситуацію в Україні дізналася розвідка українських партнерів.
19.11.23 — 563