Більше половини українців - 53% - підтримують приєднання України до Європейського Союзу.
Не підтримують приєднання України до ЄС – 35%, ще 12% - не визначились.
При цьому 38% опитаних підтримують утворення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 50%. Ще 12% - не визначились.
На думку більшості опитаних підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України більш вигідне (47%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (34%). 19% – не змогли визначитися.
За останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання Угоди з ЄС більш вигідним для країни, ніж вступ до ЄС – він зріс з 39% до 47%.
В результаті Захід та Північ виразно більше підтримують Угоду з Євросоюзом, а Південь та Донбас – вступ до Митного союзу.
Водночас Центр та Схід є своєрідними «перехідними» регіонами, де приблизно порівну підтримують обидва напрямки інтеграції, з різницею, що у Центрі все таки більше підтримують підписання Угоди з Євросоюзом, а на Сході – вступ до Митного союзу.
56% респондентів очікують, що якщо у листопаді 2013 року Україна та Європейський Союз підпишуть Угоду про Асоціацію Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не відбуватиметься.
Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% мешканців усіх регіонів країни, а на Заході таких дві третини.
За останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прихильників та найвищий відсоток противників утворення єдиної держави з Росією.
Про це свідчать результати дослідження Соціологічної групи «Рейтинг». Загалом опитано 2000 респондентів.