На засіданні 37-ї сесії комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у столиці Камбоджі Пномпені проголосовано за спільний проект «Дерев'яні церкви Карпатського регіону України і Польщі», а також Херсонес Таврійський.
Згідно з першим рішенням 8 дерев'яних церков на території України та 8 - у Польщі увійшли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Половина з восьми українських церков розташована у Львівській області, дві – в Івано-Франківській та дві – у Закарпатській.
До цього переліку увійшли: церква Святого Юра у Дрогобичі Львівської області, церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району Львівської області, церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району Львівської області, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області, церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області, Церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області, дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області та дерев'яна Струківська церква у селі Ясіня Закарпатської області.
Також до списку Всесвітньої спадщини Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесена ще одна українська номінація – Херсонес Таврійський.
Про це повідомив міністр культури України Леонід Новохатько.
«Сьогодні у День Святої Трійці Україна отримала благу вість: у Камбоджі Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняв наш Херсонес Таврійський, нову українську номінацію, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Три дні тому на цьому ж поважному зібранні, яке буває тільки раз у рік, дерев'яні церкви Карпат – спільна українсько-польська номінація – також прийнята до цього списку. Таким чином, з сьогоднішнього дня до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено 7 українських об'єктів, два з яких нові – Херносес Таврійський і дерев'яні церкви Карпат», - заявив міністр.
За його словами, приблизно 50 об'єктів з різних країн номінувалося на внесення у Список ЮНЕСКО, і третина з них не була включена.
За повідомленням УНН.