Контракти.ua

2308  —  12.06.13
Світовий банк видав невтішний прогноз для України
Світовий банк видав невтішний прогноз для України

Визначальними для подальшого економічного зростання України стануть реформи, про які вона домовиться з ЄС/МВФ або Росією.  

Про це пишуть експерти Світового банку у останньому звіті «Світові економічні перспективи: менше нестабільності, але повільніше зростання».

«Економічне зростання в країнах Центральної та Східної Європи, що розвиваються, як очікується, збільшиться помірно - лише до 1,9% в 2013 році порівняно з 1,5% в 2012 році зважаючи на те, що більшість факторів, які стримували зростання минулого року продовжуватимуть перешкоджати економічному росту і цього року, але в деяких країнах менш інтенсивно», - вважають автори звіту.

«Грошово-кредитна політика в більшості країн залишається стимулюючою, тоді як темпи бюджетної консолідації послабились в Румунії, Латвії та Литві, зменшуючи перешкоди загальному зростанню...Аналогічним чином, грошово-кредитна політика в Україні як і раніше обмежена її де-факто прив'язкою валюти до долара. Збереження прив'язки може стати складною проблемою, зважаючи на економічний спад», - вважають у Світовому банку.

«Як прогнозується, зростання в Україні, залишиться слабким на рівні 1% в 2013 році в порівнянні з 0,2% в 2012 році. Зростання підтримуватиметься стійким споживчим попитом з ростом роздрібних продажів, в той час як промислове виробництво продовжуватиме падати, а світові ціни на сталь залишатимуться низькими. Загальний прогноз залишається складним: джерелом занепокоєння є високий дефіцит бюджету, постійний дефіцит рахунку поточних операцій, високий зовнішній борг, валюта та її де-факто прив'язка до долара і зниження валютних резервів. Реформи, які можуть випливати з поточних обговорень з ЄС/МВФ та Росією стануть важливими визначальними факторами подальшого зростання», - йдеться у звіті.

Інформацію повідомляє «Тиждень».

Статьи по теме
НБУ спрогнозував подальше зростання цін
НБУ спрогнозував подальше зростання цін

У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 7,5% з 5,4% у липні; інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці.
12.09 — 199

У Нацбанку назвали причини прискорення інфляції
У Нацбанку назвали причини прискорення інфляції

Споживча інфляція у липні 2024 року очікувано зросла до 5,4% у річному вимірі (порівняно з 4,8% у червні). Інфляційні очікування залишаються досить стійкими, а за попередніми оцінками, зростання споживчої інфляції продовжилося й у серпні.
06.09 — 186

Україна та союзники об’єднуються проти тіньового флоту РФ: чи передбачаються нові санкції
Україна та союзники об’єднуються проти тіньового флоту РФ: чи передбачаються нові санкції

Україна разом із західними союзниками працює над пошуком аргументів для запровадження санкцій проти тіньового флоту Росії, який продовжує діяти в обхід обмежень на нафтові перевезення.
23.08 — 199