В Україні немає перспектив для діяльності потужного проросійського руху.
Про це заявив політолог Вадим Карасьов.
Коментуючи відповідні заяви директора Інституту країн СНД, екс-депутата від «Єдиної Росії» Костянтина Затуліна, політолог зазначив, що вони нагадують розпач і попередження.
«Розпач – від розуміння того, що Партія регіонів не буде проросійською партією. В опозиції партія може гратися з проросійськими і антизахідними гаслами. Але якщо вона стає владою, змушена робити те, що збігається з намірами всього правлячого класу і з державним інтересом, а не з інтересом цієї партії чи окремих політиків», – вважає експерт.
На його думку, перспектив у створенні такого руху немає, незважаючи на те, що в Україні формально існує декілька таких партій.
«А де ці (проросійські) партії? Хіба вони визначають політичну гру? Це говорить про те, що в Україні немає запиту на сильну проросійську партію. Немає запиту ні в еліт, ні у виборцях... Є певний запит на те, щоб не розвивати відносити з Російською Федерацію, щоб залишати з нею сусідські стосунки», – зазначив Карасьов.
Водночас експерт піднімає питання: хто очолить таку проросійську партію у випадку її створення.
«Чи є в Україні сьогодні нове покоління проросійських політиків? Партія регіонів як динозавр «пережовує» всіх проросійських політиків і рухів, інтегруючи їх в свою партійну структуру. Наприклад, Марков – керівник партії «Родіна» з Одеси. Він сьогодні депутат від Партії регіонів, хоча й мажоритарник. За допомогою адміністративного ресурсу Партія регіонів не дасть «розгулятися» якимось партійним проектам. А певні проросійські настрої заберуть на себе або комуністи, або частина Партії регіонів, в тому числі використовуючи адміністративний ресурс», – вважає Карасьов.
Він прогнозує, що проросійські партії, котрі вже зареєстровані в Україні, існуватимуть у «сплячому режимі», передає «Тиждень».
Як повідомлялось, на нещодавній конференції в будинку Москви в Севастополі «Російський рух України: проблеми і надії» Костянтин Затулін недвозначно натякнув про необхідність створення нового проросійського руху в Україні, який міг би натиснути на Партію регіонів і нагадати їй про передвиборчі зобов'язання щодо слов'янської єдності і зближення з Росією.