Контракти.ua

1875  —  03.05.13
В Німеччині вважають, що зміна керівництва не врятує «Газпром»
В Німеччині вважають, що зміна керівництва не врятує «Газпром»

Для виведення «Газпрому» з кризи потрібна нова стратегія, а саме - приватизація компанії.

 

Про це йдеться в статті директора інституту Міжнародної політики університету «Кінгз Коледж», радника з енергетичних питань Кавендішської лабораторії Кембриджського університету Ніка Батлера у Financial Times.

«Чутки про те, що Владімір Путін збирається замінити Олексія Міллера на посаді голови правління Газпрому і далі ходять європейськими ринками. Як завжди важко зрозуміти, що є правдою, а що – мріями ворогів Міллера. Відставка Міллера, втім, не вирішить проблеми Газпрому. Насправді країні потрібна нова стратегія. Якою вона має бути?

Центр будь-якої стратегії - почати зі сприйняття реальності. Газовий бізнес переходить з ринку продавців до ринку покупців. Поставки вже є великими і стануть ще більшими, якщо буде реалізовано одну з наступних можливостей: США стануть експортувати газ; видобуток сланцю в Китаї чи Східній Європі стане серйозним бізнесом; завдяки політичним подіям відкриються величезні невикористані запаси газу в Ірані, Іраку та інших частинах Близького Сходу», - пише експерт.

«Газпром ототожнюється з російською державою і тому йому не довіряють. Багато країн, особливо у Східній Європі прагнуть практично за будь-яку ціну розвинути власні ресурси, щоб досягти більшої незалежності. Газпром може вважати, що пов'язаність з російською державою дає йому перевагу в торгових відносинах. Але насправді все навпаки. В низці галузей партнерства з Газпромом уникають саме через цей зв'язок. Я маю дуже радикальну пропозицію для Путіна. Уряд Росії повинен повністю приватизувати Газпром, зберігаючи стратегічну частку, скажімо 25%. Тоді Газпром міг би стати справді міжнародною компанією з міжнародним керівництвом. Нові реалії та центральний офіс у Лондоні чи Швейцарії можуть підштовхнути компанію на логічний шлях будь-якого бізнесу з великими газовими ресурсами на нинішньому ринку», - підкреслює аналітик.

Статтю цитує «Тиждень».

Статьи по теме
Німеччина може віддати Україні обладнання зі своїх закритих енергооб'єктів, - Галущенко
Німеччина може віддати Україні обладнання зі своїх закритих енергооб'єктів, - Галущенко

Німеччина надала Україні доступ до закритих енергетичних об'єктів. Україна може отримати устаткування, яке можна використати як донори.
22.04 — 276

Арешт активів путінських олігархів стосується акцій
Арешт активів путінських олігархів стосується акцій "Київстару" та "Хелсі Україна"

Накладений судом арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали наближеним до Путіна російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову, охоплює 100% акцій компанії "Київстар".
09.10.23 — 502

Підтримує злочинний режим Путіна: британський виробник Domestos став спонсором війни проти України
Підтримує злочинний режим Путіна: британський виробник Domestos став спонсором війни проти України

Вже після початку війни компанія пообіцяла припинити свою діяльність в РФ.
05.07.23 — 367