Контракты.ua

1158  —  22.01.13
Євросуд розгляне скандальну «перемогу» Тетяни Засухи
Євросуд розгляне скандальну «перемогу» Тетяни Засухи

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу кандидата в депутати від «Батьківщини» по 94 округу Віктора Романюка.

Про відповідний лист від Євросуду повідомив сам Романюк.

«Європейський суд прийняв до розгляду мою скаргу. Про дату розгляду буде повідомлено пізніше», - сказав він «Українській правді».

Раніше Романюк звернувся до Європейського суду з прав людини стосовно рішення ОВК № 94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином не врахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців.

Романюк просить суд визнати, що таке рішення ОВК порушує право на вільні вибори - стаття 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Як відомо, за підрахунком голосів, здійсненим на підставі примірників протоколів ДВК в окрузі № 94 Романюк отримав 40605 голосів виборців, а кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха – 30941.

Проте після низки судових процесів, ініційованих спостерігачами від партії влади нібито про недопуск їх на виборчі дільниці, було визнано протиправними дії 27 ДВК. На підставі цього ОВК визнала недійсним голосування на цих дільницях, а це понад 30 тисяч голосів.

ОВК не врахувала голоси по цих дільницях і назвала переможцем Тетяну Засуху. Водночас Центрвиборчком прийняв рішення про неможливість встановлення результатів по цьому округу.

Романюк пройшов через усі судові інстанції в Україні, однак всюди отримав відмови.

Статьи по теме
В Крыму объявили режим ЧС из-за засухи
В Крыму объявили режим ЧС из-за засухи

В четырех районах Крыма стоит сильная засуха, из-за которой "власти" полуострова ввели режим чрезвычайной ситуации.
04.06.18 — 1220

Оппозиция решила поддержать кандидата от Ляшко
Оппозиция решила поддержать кандидата от Ляшко

Партии "Батькивщина", "УДАР" и "Свобода" решили поддержать Андрея Лозового, кандидата, выдвинутого Радикальной партией Олега Ляшко, на довыборах в Верховную Раду по 94 избирательному округу, которые пройдут 15 декабря.  
12.12.13 — 5008

Кандидата от оппозиции все-таки сняли с выборов в 94-м округе
Кандидата от оппозиции все-таки сняли с выборов в 94-м округе

Высший админсуд признал законным и оставил без изменений решение Киевского апелляционного админсуда об отмене регистрации кандидатом в депутаты от оппозиции в округе № 94 Виктора Романюка.  
05.12.13 — 1102