Контракти.ua

287  —  29.03
В ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту РФ: під удар потраплять порти
В ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту РФ: під удар потраплять порти

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що в ЄС обговорюють посилення санкцій проти тіньового флоту Росії, зокрема й можливі обмеження щодо російських портів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю глави МЗС Укрінформу. Про це повідомляють Контракти.UA.

Під час саміту міністрів закордонних справ G7, що відбувся у Франції 26-27 березня, за словами Сибіги, партнери обговорювали заборону на надання танкерам тіньового флоту Росії морських послуг.

Він наголосив, що нинішня ситуація на енергетичному ринку, спричинена блокуванням Ормузької протоки, не скасовує необхідності запровадження цього інструменту тиску на Москву.

"І якщо ми говоримо про посилення санкцій, вони повинні поширюватись також і на російську портову інфраструктуру, на порти, які дозволяють, зокрема, нелегально танкерам тіньового флоту транспортувати нафту чи вивозити крадене з України зерно", - зазначив міністр.

За його словами, такі варіанти вже обговорюються, і цей підхід "обов'язково рано чи пізно буде втілено".

Сибіга також наголосив, що окремі держави вже зараз можуть ухвалювати конкретні рішення на національному рівні. Водночас, додав він, країни ЄС змушені діяти в межах європейського законодавства, тому механізми додаткового тиску на РФ шукають комплексно.

"Тому країни, безумовно, діють у рамках цього законодавства, і все це треба комплексно розглядати, але так, шукаються варіанти, які дадуть змогу найбільш ефективно застосувати цей інструментарій для підвищення ціни продовження агресії для Росії", - підсумував український дипломат.

Статьи по теме
ЄС не зміг узгодити закон про повернення мігрантів
ЄС не зміг узгодити закон про повернення мігрантів

Переговорники Європейського Союзу в четвер не змогли підтримати правила, спрямовані на збільшення депортацій із блоку через продовження суперечок щодо дати їхнього запуску.
21.05 — 425

Естонія застерігає європейських союзників від прямих переговорів із Росією
Естонія застерігає європейських союзників від прямих переговорів із Росією

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна закликав європейські країни відмовитися від прямих переговорів із Росією в момент, коли Україна має перевагу на полі бою.
17.05 — 287

ЄС готує важливий крок щодо надання Україні кредиту на 90 млрд євро, - Politico
ЄС готує важливий крок щодо надання Україні кредиту на 90 млрд євро, - Politico

ЄС готується затвердити умови кредиту Україні у розмірі 90 млрд євро вже в понеділок, 18 травня. Це наблизить Київ до отримання першого траншу на суму понад 9 млрд євро у червні.
15.05 — 211