Контракти.ua

215  —  15.01
Іран викликав послів ЄС "на килим", але отримав жорсткий сигнал через репресії, - Politico
Іран викликав послів ЄС

Іран зібрав дипломатів ЄС, щоб говорити про "зовнішню змову", але у відповідь почув чіткий сигнал: репресії лише посилять європейський тиск.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Рolitico. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Як повідомили виданню європейські чиновники, усіх послів держав ЄС, які досі працюють у Тегерані, було викликано на незвичну закриту зустріч з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі. Згідно дипломатичних традицій така форма "колективного виклику" є вкрай рідкісною.

Зустріч розпочалася з виступу іранського міністра, який виклав офіційну позицію режиму: протести він назвав організованими "провокаторами", нібито підтриманими з-за кордону. Вочевидь іранська влада намагалася прочитати Європі лекцію про "зовнішню змову" та "антидержавні заворушення".

От тільки європейські дипломати, яких екстрено зібрали в іранській столиці, використали цю зустріч, аби прямо й жорстко заявити про неприйнятність кривавого придушення протестів у країні.

Так, посли відкрито заперечили версію Тегерана та висловили обурення масштабами насильства. При цьому їх слова були максимально різкими. Наприклад, французьке МЗС підтвердило, що під час зустрічі дипломати "рішуче й однозначно" донесли свою позицію.

Євросоюз посилює тиск

До речі, паралельно країни ЄС переходять від дипломатичних демаршів до конкретних кроків.

Іспанія, Франція, Бельгія, Чехія та Нідерланди вже викликали іранських послів, щоб офіційно висловити протест проти насильства. А Німеччина та Нідерланди пішли ще далі - вони просувають ідею внесення Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) до списку терористичних організацій ЄС.

Крім того, очільниця зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас вже анонсувала новий пакет санкцій проти Ірану. Очікується, що пропозицію представлять на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 29 січня.

Ситуація в Ірані

Нагадаємо, масові антиурядові протести почалися в Ірані 28 грудня, вони спалахнули через жорсткі дії влади, постійні порушення прав людини та погіршення економічної та соціальної ситуації.

Після перших даних про жертви президент США Дональд Трамп заявив, що Іран "починає" переступати його "червону лінію". За даними Axios, Трамп роздумує про удари по Ірану, щоб покарати режим аятол за вбивства.

За непідтвердженими даними, під час протестів могли загинути близько 12 тисяч осіб.

Статьи по теме
У НАТО немає плану на випадок виходу США, - Politico
У НАТО немає плану на випадок виходу США, - Politico

НАТО не має планів на такий екстрений випадок, як вихід Сполучених Штатів з Північноатлантичного альянсу.
11.12.25 — 236

Орбан погрожує заблокувати кредит для України, щоб допомогти Трампу, - Politico
Орбан погрожує заблокувати кредит для України, щоб допомогти Трампу, - Politico

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує заблокувати допомогу Україні. Цей крок може допомогти кандидату у президенти США Дональду Трампу.
15.10.24 — 533

"Захист від Трампа". Формат "Рамштайн" хочуть передати під контроль НАТО, - Politico

Контактну групу з оборони України (формат Рамштайн) може очолити Північноатлантичний альянс замість США. Таких заходів хочуть вжити на тлі можливого президентства Дональда Трампа.
04.04.24 — 410