Контракти.ua

248  —  29.12.25
Зеленський назвав ключову умову для скасування воєнного стану
Зеленський назвав ключову умову для скасування воєнного стану

Воєнний стан в Україні може бути скасований лише після отримання реальних гарантій безпеки, які унеможливлять повторну агресію з боку Росії.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив президент України Володимир Зеленський відповідаючи на питання журналістів. Про це повідомляють Контракти.UA.

За його словами, завершення війни автоматично означатиме припинення дії воєнного стану, однак без гарантій безпеки Україна не може вважати війну завершеною.

"Ми всі хочемо, щоб війна закінчилася. І тоді закінчиться дія воєнного стану. Але завершення воєнного стану буде в момент, коли в України з’являться гарантії безпеки. Без них реально ця війна не закінчилась", - наголосив президент.

Зеленський пояснив, що під гарантіями безпеки мається на увазі не лише політичні заяви, а й практичні механізми – моніторинг з боку партнерів та їхня реальна присутність.

"Якщо ми знайдемо можливість, з американцями, європейцями і з русіянами, підписати 20 пунктів закінчення війни, я дуже налаштований, що в цей момент ми одночасно отримаємо гарантії безпеки. Це буде сигнал, що війна закінчилася", - підкреслив Зеленський.

Він додав, що терміни скасування воєнного стану також залежатимуть від позиції військового командування. Це питання вже обговорювалося на Ставці Верховного головнокомандувача.

"Командування має підтвердити, що вся інфраструктура готова до цього, щоб відміняти воєнний стан", - резюмував президент.

Статьи по теме
Нові категорії бізнесу отримали статус критичних і право на бронювання: перелік
Нові категорії бізнесу отримали статус критичних і право на бронювання: перелік

Уряд додав до списку критично важливих підприємств нові категорії бізнесів, які забезпечують армію.
17.03 — 219

Можемо змусити війну закінчитись: Зеленський ініціював нову зустріч з США
Можемо змусити війну закінчитись: Зеленський ініціював нову зустріч з США

В України є кілька ідей, як можна змусити довготривалу війну РФ проти України завершитися, і для цього необхідно зустрітись з американською стороною.
17.03 — 268

Ми запропонували США Drone Deal на 50 млрд доларів, відповіді досі немає, - Зеленський
Ми запропонували США Drone Deal на 50 млрд доларів, відповіді досі немає, - Зеленський

Зеленський розповів, які варіанти Drone Deal України та США взагалі розглядалися.
16.03 — 190