Контракти.ua

272  —  21.10.25
Атака дронів на Оренбурзький завод "Газпрому" вплинула на видобуток Казахстану, - Reuters
Атака дронів на Оренбурзький завод

Атака українських дронів на Оренбурзький газопереробний завод змусила сусідній Казахстан скоротити видобуток на родовищі Карачаганак на 25-30%.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Оренбурзький завод "Газпрому" був змушений призупинити прийом газу з Казахстану, повідомило в неділю, 19 жовтня, міністерство енергетики Казахстану.

За даними двох джерел агентства, сьогодні, 20 жовтня, видобуток на Карачаганаку знизився до 25 000-28 000 метричних тонн зі звичайного рівня 35 000-35 500.

Вони повідомили, що Оренбург може відновити частину постачання газу з Карачаганака сьогодні, проте не сказали, коли буде відновлено нормальний рівень постачання.

Видобуток нафти і газу на Карачаганаку тісно пов'язані між собою, тобто родовище не може видобувати багато нафти, якщо видобуток газу знижується.

Окрім переробки в Оренбурзі, газ з Карачаганака використовується для повторного закачування з метою підтримки тиску в пласті, а також для виробництва електроенергії на місцевих об'єктах.

Оренбурзький газопереробний завод інтегрований у міжнародний проект KazRosGaz (Росія-Казахстан), який переробляє газ із казахстанського родовища Карачаганак.

Атака на Оренбурзький завод "Газпрому"

Нагадаємо, у ніч на 19 жовтня безпілотники атакували газовий завод в Оренбурзькій області РФ, спричинивши загоряння цеху.

Зазначимо, "Газпром" підтвердив факт "аварійної ситуації" на Оренбурзькому газопереробному заводі в ніч на 19 жовтня. У зв'язку з цим завод тимчасово припинив прийом сирого газу з родовища Карачаганак.

РБК-Україна раніше писало, що сьогодні, 20 жовтня, на Оренбурзькому газопереробному заводі знову сталася пожежа.

Про вогонь на території заводу повідомили місцеві жителі. Геолокування підтвердило, що на них дійсно зображений газопереробний завод.

Статьи по теме
Під час операції США у Венесуелі було вбито охорону Мадуро і розвідників з Куби, - Reuters
Під час операції США у Венесуелі було вбито охорону Мадуро і розвідників з Куби, - Reuters

Під час операції США у Венесуелі загинули 100 осіб. Було вбито охорону захопленого Ніколаса Мадуро, а також кубинських військових та розвідників.
08.01 — 442

В США попередили, що Китай прискорює нарощування ядерної зброї, - Reuters
В США попередили, що Китай прискорює нарощування ядерної зброї, - Reuters

Пентагон повідомляє, що Китай ймовірно розмістив понад 100 міжконтинентальних балістичних ракет у нових шахтах поблизу Монголії.
23.12.25 — 264

Нафтогазові доходи РФ у грудні можуть впасти до мінімуму за 5 років, - Reuters
Нафтогазові доходи РФ у грудні можуть впасти до мінімуму за 5 років, - Reuters

Російські нафтогазові доходи у грудні 2025 року можуть впасти майже удвічі - до найнижчого рівня з 2020-го - через дешевшу нафту та зміцнення рубля.
13.12.25 — 314