Контракти.ua

407  —  11.10.25
В Україні змінять перелік міноритарних мов: російську виключать, іврит додадуть
В Україні змінять перелік міноритарних мов: російську виключать, іврит додадуть

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді виключити російську і молдавську мови, єврейську замінити на іврит і додати чеську, до яких застосовується захист Європейською хартією регіональних або міноритарних мов.

Як повідомляє РБК-Україна, про це розповів представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram Про це повідомляють Контракти.UA.

Зокрема, схвалено проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов".

У законопроєкті пропонується оновити перелік мов, до яких застосовується відповідний режим підтримки та особливого захисту, передбачений Європейською хартією регіональних або міноритарних мов.

Крім того, передбачається встановити, що в Україні положення Європейської хартії регіональних або міноритарних мов будуть застосовуватися до таких мов: білоруська, болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит.

Таким чином з переліку пропонується виключити російську і молдавську мови, єврейську замінити на іврит і додати чеську.

Статьи по теме
Воєнний стан, ймовірно, продовжать у травні: виборів не буде, але робота над повоєнним законодавством триває, — Корнієнко
Воєнний стан, ймовірно, продовжать у травні: виборів не буде, але робота над повоєнним законодавством триває, — Корнієнко

На початку травня з високою ймовірністю буде знову продовжено термін дії воєнного стану, що унеможливлює проведення виборів у найближчій перспективі.
23.03 — 322

Кабмін найближчими днями подасть до Ради єдиний законопроєкт щодо податків, - джерело
Кабмін найближчими днями подасть до Ради єдиний законопроєкт щодо податків, - джерело

Кабінет міністрів найближчими днями планує подати до Верховної Ради єдиний законопроєкт із усіма податковими та митними змінами, прийняття яких необхідне для виконання умов кредиту МВФ.
19.03 — 467

Зеленський запропонував Близькому Сходу допомогу у знищенні
Зеленський запропонував Близькому Сходу допомогу у знищенні "Шахедів", але є умова

Україна може допомогти країнам Близького Сходу знищувати іранські "Шахеди" в разі, якщо арабські лідери переконають Москву укласти перемир'я.
03.03 — 268