Контракти.ua

363  —  29.09.25
Збиття російського літака може спричинити розкол в НАТО, - The Economist
Збиття російського літака може спричинити розкол в НАТО, - The Economist

Протягом десятиліть Росія час від часу порушувала національний повітряний простір союзників по НАТО. Але за останній рік ці порушення приблизно подвоїлися і стали серйознішими.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Economist. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання пише, що порушення повітряного простору Естонії стало найсуттєвішим подібним вторгненням у цій країні за понад 20 років.

А масована атака дронів на Польщу стала найбільшим порушенням за 76-річну історію альянсу.

The Economist зазначає, що до цього року НАТО лише сім разів за свою історію застосовувало статтю 4, що ініціює консультації між 32 членами альянсу. Але за останні два тижні її застосували двічі: спочатку Польща, а потім Естонія.

Також 19 вересня Італія, Фінляндія та Швеція підняли винищувачі, щоб зустріти три російські літаки, які підтвердили перехоплення помахом крила, але не зв'язалися по радіо та не змінили курс.

До того ж 22 вересня аеропорти Копенгагена та Осло тимчасово довелося закривати через зафіксовані в їхньому повітряному просторі невідомі дрони.

Вночі 24 вересня дрони знову пролетіли над чотирма данськими аеропортами, включаючи військову авіабазу.

Через два дні шведські чиновники заявили, що дрони були помічені над архіпелагом Карлскруна на сході країни.

Дрони були знову помічені над данськими об'єктами, включаючи авіабазу, 27 вересня.

Данія, схоже, переконана, що нещодавні вторгнення не були випадковими, пише видання.

Нещодавні дії Росії, ймовірно, спрямовані на те, щоб спричинити розкол між Європою та Америкою, а також між самими європейськими членами НАТО, відзначають автори The Economist.

"Російські вторгнення створюють враження, що Європа не здатна захистити свій повітряний простір, підриваючи довіру громадськості до урядів. Вони також викривають той факт, що Дональд Трамп не має великого бажання підтримувати своїх європейських партнерів у момент кризи. І вони підкреслюють внутрішні розбіжності Європи щодо того, як реагувати", - ідеться в матеріалі.

Статьи по теме
Що Росія готує для Європи після війни: фінська розвідка дала тривожний прогноз
Що Росія готує для Європи після війни: фінська розвідка дала тривожний прогноз

Після завершення війни в Україні Росія вивільнить свої розвідувальні ресурси та може спрямувати їх на масштабну дестабілізацію нових країн-членів НАТО.
11.03 — 291

Викриті плани Путіна на війну в Європі: військове керівництво Чехії назвало дати
Викриті плани Путіна на війну в Європі: військове керівництво Чехії назвало дати

Безпеці всієї Європи в найближчому майбутньому загрожує агресивна політика російського командування. Глава Кремля Володимир Путін може затіяти війну на європейському континенті вже в найближчі 3-6 років.
03.03 — 414

В НАТО вважають, що Україна може змінити ситуацію на фронті: але є дві умови
В НАТО вважають, що Україна може змінити ситуацію на фронті: але є дві умови

Україна потребує суттєвого посилення піхоти й озброєння для зміни ситуації на полі бою. Києву необхідно мобілізувати щонайменше 250 тисяч додаткових військових і отримати потужніші системи озброєння.
22.02 — 367