Контракти.ua

460  —  12.09.25
В Нацбанку розказали, де шукатимуть гроші на покриття дефіциту держбюджету
В Нацбанку розказали, де шукатимуть гроші на покриття дефіциту держбюджету

Нацбанк вважає, що один з можливих джерел додаткових надходжень в держбюджет є внутрішній борговий ринок. Так, Мінфін протягом липня-серпня суттєво наростило обсяги залучень, а саме чисте боргове фінансування у липні склало 152% від плану, у серпні — 180%.

Про це розказав заступника голови НБУ Юрій Гелетій, повідомляють Контракти з посиланням на ZN.ua.

"Збільшується швидкість акумуляції боргового ресурсу з боку Міністерства фінансів. За січень-серпень чисте фінансування складає близько 20 млрд грн. Для порівняння, за минулий рік було залучено чистого фінансування 200+ млрд грн", — зазначив він.

Зокрема одним з джерел боргових коштів можуть слугувати бенчмарк-ОВДП, за якими є незадоволений попит на суму близько 20 млрд грн.

"Певний запас є в частині валютних запозичень. Хоча пріоритетом Мінфіна є дедоларизація боргу, але у випадку "плану Б" цей ресурс можна використовувати", — сказав він.

Основний акцент робитиметься на ринкових залученнях, зокрема на роботі небанківськими фінансовими установами. Оскільки протягом вересня-грудня очікуються суттєві погашення державних зобов’язань перед ними.

"Якщо буде потреба, ми готові дискутувати в рамках боргової групи при Раді фінансової стабільності — про можливі адміністративні заходи. Це вже буде захід «останньої надії", — підсумував він.

Статьи по теме
Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки
Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки

Національний банк України презентував оновлений макропрогноз. Через складну ситуацію в енергетиці та події на Близькому Сході економіка сповільнилася, а ціни ростуть швидше. Проте регулятор очікує стабілізації ситуації вже наступного року.
01.05 — 329

Мінфін залучив від продажу облігацій 4,6 млрд грн
Мінфін залучив від продажу облігацій 4,6 млрд грн

До держбюджету України залучили майже 4,6 млрд грн в еквіваленті під час аукціону з розміщення облігацій 28 квітня.
29.04 — 322

Міжнародні резерви України у вересні зросли до $46,52 млрд
Міжнародні резерви України у вересні зросли до $46,52 млрд

Міжнародні резерви України у вересні 2025 року зросли на 1,1% і на 1 жовтня становили 46,52 млрд дол. США.
08.10.25 — 417