Контракти.ua

488  —  11.09.25
Пілоти F-35 у Польщі збивали російські дрони ракетами по 400 тисяч євро, - Bild
Пілоти F-35 у Польщі збивали російські дрони ракетами по 400 тисяч євро, - Bild

Пілоти F-35 при збитті російських дронів у повітряному просторі Польщі використовували вартісні ракети по 400 тисяч євро за штуку.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bild. Про це повідомляють Контракти.UA.

Експерти видання зазначають, що сучасні літаки F-35 у боротьбі проти дешевих безпілотників "не мають сенсу". Пілоти винищувачів атакували безпілотники ракетами AIM-9 Sidewinder, кожна з яких коштує понад 400 тисяч євро. При цьому дрони РФ коштують лише кілька тисяч євро.

"У довгостроковій перспективі немає військового сенсу використовувати F-35 проти безпілотників. Тому альянс розглядає різні варіанти протидії російським провокаціям", - зазначив високопоставлений офіцер НАТО.

Дрони РФ у Польщі

Нагадаємо, що в ніч на 10 вересня Росія випустила 19 ударних дронів по території Польщі, які заходили через Україну та Білорусь. Польська ППО змогла збити лише чотири з них.

У Польщі також знайшли уламки невідомої ракети та семи російських дронів, попередньо "Гербера". Москва заявила, що нібито не планувала удари по польській території, але не пояснила, як дрони опинилися там.

У Литві попередили, що такі вторгнення дронів на територію НАТО можуть перерости в ескалацію, включно з можливим застосуванням військової сили. Після перемовин з союзниками через атаку Росії активовано статтю 4 НАТО, що дозволило державам-членам обговорити ситуацію у Північноатлантичній раді.

Як пише Bloomberg, після нальоту російських дронів Польща вперше звернулася до НАТО за додатковими системами ППО та захистом від безпілотників.

Статьи по теме
Німеччина вигнала 400 росіян від 2022 року, 80 з них дипломати-шпигуни, - Bild
Німеччина вигнала 400 росіян від 2022 року, 80 з них дипломати-шпигуни, - Bild

Штат російського посольства в Німеччині суттєво скоротився від початку повномасштабної війни. Останнє висилання дипломатів РФ відбулося вже цього року - після гучної шпигунської справи.
вчера, 08:44 — 341