Контракти.ua

403  —  09.09.25
Єврокомісія готова до обмежень проти Ізраїлю, але є нюанс, - Каллас
Єврокомісія готова до обмежень проти Ізраїлю, але є нюанс, - Каллас

Єврокомісія готова призупинити торговельні відносини і заморозити дослідницьку співпрацю з Ізраїлем. Але такі заходи не підтримує влада деяких країн ЄС.

Про це заявила глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Наші варіанти подальших дій зрозумілі і залишаються на столі, але держави-члени розходяться в думках, як змусити ізраїльський уряд змінити курс. Ми не можемо рухатися як Союз, поки країни-члени не дійдуть єдиної думки про те, що робити", - зазначила Каллас.

За її словами, у блоці вже підготували перелік можливих заходів тиску на ізраїльський уряд. Серед них - пропозиція про припинення торговельних зв'язків і припинення участі країни в дослідницькому та інноваційному фонді Horizon. Але поки що серед країн ЄС немає єдності в тому, що має стати наступним кроком.

"Є й деякі позитивні зміни: з 10 липня до 1 вересня до Сектору Газа ввійшло 2904 вантажівки (з допомогою - ред.), тоді як із березня до липня не заїхала жодна... Я вважаю, що ми маємо продовжувати дипломатичні зусилля з Ізраїлем, адже ми не зможемо просунутися, якщо не вестимемо діалог", - додала очільниця дипломатії ЄС.

Статьи по теме
Україна може подвоїти виробництво дронів-перехоплювачів із кредитом від ЄС, - Зеленський
Україна може подвоїти виробництво дронів-перехоплювачів із кредитом від ЄС, - Зеленський

Поразка Орбана на виборах в Угорщині дає Україні унікальний шанс.
23.04 — 326

Коли ЄС знову візьметься за 90 млрд євро для України: названо дату
Коли ЄС знову візьметься за 90 млрд євро для України: названо дату

Окрім кредиту, Єврорада розгляне і 20-й пакет санкцій проти РФ.
17.04 — 329

У Путіна після перемоги Мадяра записали Угорщину в
У Путіна після перемоги Мадяра записали Угорщину в "недружні країни"

У неділю, 12 квітня, в Угорщині відбулися парламентські вибори. За попередніми результатами, перемогу здобув Петер Мадяр. І в Кремлі з цього приводу незадоволені.
13.04 — 385