Контракти.ua

359  —  21.08.25
Електрика в Україні дешевша, ніж у країнах Балтії, Фінляндії та Польщі, - ENTSOE
Електрика в Україні дешевша, ніж у країнах Балтії, Фінляндії та Польщі, - ENTSOE

На спотовому ринку електроенергії Україна посідає лише сьоме місце серед країн із найвищими цінами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSOE). Про це повідомляють Контракти.UA.

ENTSOE наводить інформацію про ціни на електрику у країнах Європи. У цьому списку Україна опинилася за межами першої п'ятірки.

Зазначається, що найдорожча електрика сьогодні:

  • у Естонії - 7 061,02 грн/МВт-год,

  • на другому місці Фінляндія - 6 975 грн/МВт-год,

  • третю та четверту позицію ділять Литва і Латвія - 6 699,47 грн/МВт-год.

  • в Італії ціна складає 5 219,76 грн/МВт-год.

  • сусідня Польща на шостому місці - 5 033,24 грн/МВт-год.

  • Україна лише на сьомому місці - 4 844,74 грн/МВт-год.

Ці цифри демонструють, що після перегляду прайс-кепів, який НКРЕКП запровадила з 1 серпня, різкого зростання цін на внутрішньому ринку не сталося.

Зміну граничних цін пояснюють необхідністю безперешкодного імпорту електроенергії з ЄС. Адже саме зараз європейська електрика коштує найдорожче, і без змін у правилах Україна не могла б ефективно її імпортувати.

Нагадаємо, Україна значною мірою залежить від атомної генерації, яка виробляє кожен другий кіловат у системі. Але зараз частина енергоблоків перебуває у планових ремонтах, що обмежує їхню доступність.

Крім того, через низький рівень води виробництво електроенергії на ГЕС скоротилося майже втричі. Усі ці фактори провокують дефіцит, особливо у вечірні години.

Статьи по теме
Дефіцит електроенергії в Україні знизився до 1 ГВт, це дає можливість пом’якшити графіки відключень, - Міненерго
Дефіцит електроенергії в Україні знизився до 1 ГВт, це дає можливість пом’якшити графіки відключень, - Міненерго

Дефіцит електроенергії в Україні на сьогодні знизився до 1 ГВт з 5-6 ГВт, які спостерігалися взимку, і це дає можливість пом’якшити графіки відключень.
03.03 — 232

Фіцо пригрозив зупинити постачання електроенергії Україні: названа умова
Фіцо пригрозив зупинити постачання електроенергії Україні: названа умова

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що може ініціювати припинення аварійного постачання електроенергії до України, якщо не буде відновлено поставки нафти до Словаччини.
21.02 — 284

Шмигаль: у січні був рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії в Україну
Шмигаль: у січні був рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії в Україну

У січні зафіксували рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії в Україну.
31.01 — 295