Контракти.ua

385  —  14.08.25
Зеленський та Стармер обговорили гарантії безпеки для України у разі досягнення перемир’я з Росією
Зеленський та Стармер обговорили гарантії безпеки для України у разі досягнення перемир’я з Росією

Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів «хорошу, корисну» зустріч із прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером для продовження координування наших позицій.

«Вчора разом з усіма партнерами, сьогодні у двосторонньому форматі обговорили очікування від зустрічі на Алясці та ймовірні перспективи. Також доволі детально обговорили гарантії безпеки, які можуть зробити мир дійсно сталим, якщо Сполученим Штатам усе ж вдасться дотиснути Росію до припинення вбивств і справжньої змістовної дипломатії. Важливо, щоб ми змогли всі разом у межах коаліції охочих досягти дієвих форматів безпекової роботи», – повідомив президент. Про це повідомляють Контракти.UA.

Також обговорили продовження програм підтримки української армії, її оборонного виробництва. Президент зазначив, що за будь-яких сценаріїв розвитку ситуації Україна зберігатиме силу.

«Говорили з Кіром також про такі шляхи постачання зброї, як програма PURL, і я запросив британців приєднатись. Звісно, обговорили й нашу сторічну угоду. Вже в серпні Україна готується її ратифікувати, і як результат зможемо провести формат розширеної зустрічі Україна – Британія», – зазначив глава держави.

Також обговорили інвестиції в українське виробництво дронів.

«Маємо значний потенціал збільшення обсягів виробництва й потребуємо для цього термінового фінансування. Саме дрони відіграють вирішальну роль на передовій. Українські можливості їх виробляти надзвичайні. Отже, інвестиції в таке виробництво дійсно здатні вплинути на ситуацію на стратегічному рівні», – наголосив президент.

Статьи по теме
Зеленський розкрив втрати Росії внаслідок
Зеленський розкрив втрати Росії внаслідок "далекобійних санкцій"

Через "далекобійні санкції" Росія втратила з початку 2026 року щонайменше 7 мільярдів доларів.
01.05 — 291

Позиція Зеленського щодо вступу України до ЄС викликала роздратування в Європі, - FT
Позиція Зеленського щодо вступу України до ЄС викликала роздратування в Європі, - FT

Наполегливі зусилля президента України Володимира Зеленського щодо швидкого вступу України до ЄС посилюють напруженість у стосунках з європейськими столицями.
01.05 — 236

Зеленський пояснив ідею РФ про
Зеленський пояснив ідею РФ про "перемир'я" на 9 травня і назвав головний ризик

Президент пояснив, навіщо Кремлю потрібна пауза.
01.05 — 307