Контракти.ua

337  —  02.08.25
США та НАТО розробляють новий механізм фінансування поставок зброї Україні
США та НАТО розробляють новий механізм фінансування поставок зброї Україні

США і НАТО працюють над новим підходом до постачання зброї Україні з використанням коштів країн Альянсу для оплати закупівлі або передачі американської зброї.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на Reuters.

Як зазначається, країни НАТО, Україна і США розробляють новий механізм, який буде зосереджений на постачанні Києву зброї з переліку пріоритетних потреб України, відомого під абревіатурою PURL.

Передбачається, що Україна визначатиме пріоритетність зброї, якої вона потребує, у траншах на суму близько по $500 мільйонів, а союзники по НАТО, координовані генеральним секретарем Марком Рютте, потім домовляться між собою, хто надасть або оплатить товари зі списку.

За допомогою такого підходу союзники по НАТО сподіваються надати Україні зброї на суму 10 мільярдів доларів, заявив Reuters європейський посадовець на умовах анонімності.

«Це відправна точка, і це амбітна мета, до якої ми прагнемо. Зараз ми рухаємося в цьому напрямку. Ми підтримуємо цю амбіцію. Нам потрібен такий обсяг», – сказав співрозмовник агентства.

Високопоставлений військовий чиновник НАТО, який також говорив на умовах анонімності, сказав, що ця ініціатива є «добровільним зусиллям, координованим НАТО, в якому всі члени Альянсу заохочуються брати участь».

За даними американського чиновника, обговорюваний механізм дозволяє фактично обійти тривалі процедури продажу зброї США для поповнення власних запасів. Але при цьому країна НАТО повинна буде заздалегідь сплатити США за прискорене поповнення запасів.

За словами двох джерел, наразі ведуться переговори про щонайменше один транш зброї для України в рамках нового механізму, хоча незрозуміло, чи були вже перераховані якісь кошти.

Статьи по теме
Україна, США і Росія домовилися про нову зустріч: що говорить Зеленський
Україна, США і Росія домовилися про нову зустріч: що говорить Зеленський

Україна, США та Росія проведуть третій раунд переговорів. Така зустріч має відбутися вже найближчим часом.
вчера, 17:04 — 155

Чи вийде Україна з Донбасу: Сибіга розповів, що саме Київ погодив з Вашингтоном
Чи вийде Україна з Донбасу: Сибіга розповів, що саме Київ погодив з Вашингтоном

Андрій Сибіга заявив, що гарантії безпеки від США не зачіпають територіальну цілісність України, а перемир’я стане основою для мирних переговорів.
04.02 — 260

"Війна, як у Матриці": військовий пояснив, якою має бути армія України

Командир безпілотних систем Єгор Соболєв поділився баченням війни майбутнього та ролі дронів на полі бою.
29.01 — 236