Контракти.ua

439  —  25.06.25
Трамп жорстко висловився про Ізраїль та Іран: "Вони не знають, що, чорт забирай, роблять"
Трамп жорстко висловився про Ізраїль та Іран:

Президент США Дональд Трамп виступив із різкою заявою щодо порушення вогню між Ізраїлем та Іраном, сказавши, "вони не знають, що, чорт забирай, роблять".

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву Трампа, якого цитує Sky News. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Під час спілкування з журналістами він прокоментував останні події на Близькому Сході, заявивши, що сторони втрачають контроль над ситуацією.

"У нас фактично є дві країни, які так довго і так запекло воюють, що вони не знають, що, чорт забирай, роблять", - сказав Трамп.

Він наголосив, що невдоволений діями Ізраїлю, який, за його словами, порушив режим тиші вже після досягнення домовленості.

"Як тільки ми уклали угоду, вони вийшли і скинули купу бомб. Такого я ніколи раніше не бачив. Найбільший вантаж, який ми коли-небудь бачили. Я незадоволений Ізраїлем", - заявив американський президент.

Трамп також висловився про необхідність втручання.

"Нам потрібно, щоб Ізраїль заспокоївся, бо вони вирушили на місію сьогодні вранці. Я маю змусити Ізраїль заспокоїтися", - сказав він.

Президент США заявив, що має намір негайно втрутитися в ситуацію.

"Як тільки я відійду від вас, я подивлюся, чи зможу я це зупинити", - сказав він журналістам.

Коментуючи інформацію про порушення перемир’я з обох боків, Трамп зазначив, що "не впевнений, що вони зробили це навмисно. Вони не змогли приборкати людей".

Війна Ізраїля та Ірану

Ізраїль розпочав військову операцію проти Ірану 13 червня, завдавши серйозних ударів по об’єктах, пов’язаних з ядерною програмою Тегерана та його ракетним потенціалом.

22 червня до конфлікту приєдналися Сполучені Штати - американські сили атакували ядерні об’єкти Ірану у Фордо, Натанзі та Ісфахані.

У відповідь 23 червня Іран завдав удару по авіабазі Аль-Удейд у Катарі - найбільшій американській військовій базі на Близькому Сході, яка також є штабом Центрального командування США.

Попри ескалацію, президент США Дональд Трамп висловив намір досягти перемир’я з іранським режимом.

24 червня Трамп заявив про набуття чинності режиму припинення вогню, але пізніше Ізраїль заявив про пуск ракет з боку Ірану.

Статьи по теме
Трамп готовий відправити делегацію до Москви для переговорів щодо України
Трамп готовий відправити делегацію до Москви для переговорів щодо України

Американський лідер заявив, що готовий піти на це заради миру.
09.05 — 268

Переговори США з Іраном: що пропонують за ядерну угоду
Переговори США з Іраном: що пропонують за ядерну угоду

Частина високозбагаченого урану, яким володіє Іран, може бути відправлена до третьої країни, а не до США.
18.04 — 356

Три сценарії війни в Україні: що планує Кремль і чи можливий мир
Три сценарії війни в Україні: що планує Кремль і чи можливий мир

У Кремлі розглядають три сценарії розвитку війни в Україні, серед яких — затяжний конфлікт до 2028 року. Один із варіантів передбачає навіть загрозу для країн НАТО.
16.04 — 272