Контракти.ua

318  —  08.06
Президент Литви закликав до максимальних санкцій проти РФ
Президент Литви закликав до максимальних санкцій проти РФ

Президент Литви Гітанас Науседа наполягає на максимальному масштабі 18 пакета санкцій ЄС щодо Росії.

Зокрема він запропонував відключити від системи SWIFT решту банків РФ, внести у список санкцій усі судна «тіньового флоту» РФ, розширити обмеження для енергокомпаній, що фінансують держбюджет Росії. Про це повідомляють Контракти з посиланням на DW.

«Інакше вони вважатимуть нас слабкими та віритимуть, що Європа не готова ухвалювати сміливі рішення», - заявив Науседа.

За його словами, вже введені санкції були «недостатньо рішучими» і РФ вдається їх обходити за допомогою третіх країн. «Саме з цієї причини російська економіка - хоча вона і не в кращому стані - все ж таки відносно добре функціонує в обставинах, що склалися», - зазначив глава Литовської держави.

Науседа також розкритикував нового канцлера Німеччини Фрідріха Мерца за те, що його погрози Москві санкціями за відмову від перемир'я, озвучені під час недавнього візиту глави німецького уряду до Києва, залишилися без наслідків.

«Це проблема. І це впливає не лише на авторитет наших санкцій, а й на авторитет усіх наших заходів щодо Росії та нашої підтримки України. Ми багато разів заявляли, що підтримаємо Україну та поставимо винищувачі, ракети великої дальності та боєприпаси. Але ми не можемо стримати ці обіцянки», - наголосив він.

Литовський лідер вважає «більш ніж очевидним» той факт, що «Росія не обмежиться Україною». «Йдеться про загрозу для всіх нас», - зазначив він.

Статьи по теме
Ми всі програємо, якщо Путін переможе в Україні, - президент Чехії
Ми всі програємо, якщо Путін переможе в Україні, - президент Чехії

Перемога Росії у війні проти України стане поразкою для усього Заходу.
вчера, 19:04 — 236

Росія і Китай провели спільні протиракетні навчання
Росія і Китай провели спільні протиракетні навчання

На початку грудня Росія і Китай провели третій раунд спільних протиракетних навчань на території РФ.
вчера, 18:49 — 164

Росія розширює співпрацю з Індією, хоче спільно виробляти дрони, - ISW
Росія розширює співпрацю з Індією, хоче спільно виробляти дрони, - ISW

Кремль усе більше покладається на Індію, щоб компенсувати брак робочої сили, а також хоче, щоб Делі підтримав виробництво дронів, які Росія хоче використати для війни.
вчера, 18:01 — 177