Контракти.ua

287  —  04.06
Агентство S&P розцінило як дефолт відмову України платити за облігаціями
Агентство S&P розцінило як дефолт відмову України платити за облігаціями

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global знизило рейтинг випуску облігацій України, прив'язаних до ВВП, з CC до D (дефолт).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення агентства. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як наголошується в публікації, Україна пропустила платіж у розмірі 665 млн доларів за своїми цінними паперами, який мав бути здійснений 2 червня 2025 року.

"Ба більше, ми не очікуємо виплати протягом пільгового періоду за цінними паперами, передбаченого договором, що становить 10 робочих днів, з огляду на мораторій уряду на виплати за цими облігаціями, якщо їх не буде реструктуризовано", - йдеться в повідомленні.

Водночас S&P Global підтвердило рейтинги України в іноземній валюті SD/SD (вибірковий дефолт) і суверенні кредитні рейтинги в національній валюті для України CCC+/C.

Стабільний прогноз за рейтингами в гривні відображає стимули уряду обслуговувати український борг, номінований у гривні, щоб уникнути проблем для вітчизняних банків, основних власників державних облігацій, ідеться в повідомленні.

Статьи по теме
Україна піднялася на 143-тє місце в рейтингу економічної свободи
Україна піднялася на 143-тє місце в рейтингу економічної свободи

Україна зберігає низькі позиції у рейтингу економічної свободи у світі, але продемонструвала незначне зростання.
25.09 — 291

ЄС надав Україні ще 1 млрд євро за рахунок російських активів
ЄС надав Україні ще 1 млрд євро за рахунок російських активів

До держбюджету України надійшло 1 млрд євро від Європейського Союзу. Кошти є частиною внеску ЄС у межах ініціативи країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).
10.07 — 329

Україна торгуватиме з ЄС по-новому: обсяги експорту впадуть на 80%
Україна торгуватиме з ЄС по-новому: обсяги експорту впадуть на 80%

Європейський Союз не стане знижувати квоти на імпорт української аграрної продукції до рівня до повномасштабної війни.
08.07 — 272