Контракти.ua

519  —  30.05.25
Україна може закривати близько 40% потреб армії у зброї – Сибіга
Україна може закривати близько 40% потреб армії у зброї – Сибіга

Україна масштабувала виробництво зброї і сьогодні може закривати близько 40% потреб Сил оборони.

Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга, повідомляють Контракти з посиланням на Укрінформ.

"Україна має ставати все більше самодостатньою. Ми повинні і далі розвивати нашу оборонну галузь. Вже маємо значні здобутки у цій сфері і за деякими напрямками стали лідерами у світі, зокрема у дронових технологіях. Ми наростили наше виробництво на порядки — за деякими показниками навіть у 35 разів. Масштабували виробництво військового обладнання, зброї для наших оборонних потреб. Зараз завдяки нашій оборонній індустрії ми можемо закривати близько 40% потреб для нашої армії", — сказав глава української дипломатії.

Він додав, що український ОПК продукує і артилерійські снаряди натівського калібру, і артилерійські системи у значних кількостях.

"Деякі держави з великим потенціалом не можуть за рік виробити те, що ми виробляємо за місяць", - зазначив Сибіга.

Водночас міністр акцентував, що Україна потребує додаткових інвестицій і додаткової підтримки щодо виробництва в Україні певних видів озброєнь.

"Ми не повинні залежати від будь-якої країни у постачанні критичних для нашої армії видів озброєнь. Тому і далі ця політика буде втілюватися... У нас для цього є військовий досвід, сильні школи - інженерні, технічні, наукові, у нас є відповідні фахівці та інфраструктура, тому все це буде надалі розвиватися", — запевнив очільник МЗС.

Статьи по теме
У ЄС оцінили, коли Україна може стати членом союзу, - The Guardian
У ЄС оцінили, коли Україна може стати членом союзу, - The Guardian

У Брюсселі назвали Україну "найсерйознішим гравцем" безпеки континенту.
15.06 — 291

Війна в Україні близька до завершення: у ЦРУ зробили несподівану заяву
Війна в Україні близька до завершення: у ЦРУ зробили несподівану заяву

На думку колишнього високопосадовця ЦРУ, Путін боїться прогресу, якого Україна досягає в оборонному секторі.
10.06 — 399

Україна повертає Крим під контроль: логістика РФ під вогнем, а з бензином катастрофа – ISW
Україна повертає Крим під контроль: логістика РФ під вогнем, а з бензином катастрофа – ISW

Сили оборони уразили об’єкт, який має критичне значення для зберігання й транспортування пального.
09.06 — 276