Контракти.ua

673  —  20.05
Литва подала позов проти Білорусі в Гаагу: міграційна криза через режим Лукашенка
Литва подала позов проти Білорусі в Гаагу: міграційна криза через режим Лукашенка

Литва подала позов до Міжнародного суду в Гаазі через міграційну кризу, організовану режимом Лукашенка. Білорусь використовує міграцію як політичний тиск на ЄС.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на LRT. Про це повідомляють Контракти.UA.

Литва подала до Міжнародного суду ООН позов проти Білорусі за міграційну кризу. Влада звинувачує режим президента Олександра Лукашенка в організації нелегальних потоків мігрантів для тиску на ЄС.

Міністерство закордонних справ Литви заявило, що Білорусь порушила міжнародні зобов'язання щодо боротьби з незаконною міграцією.

За даними литовської сторони, білоруська влада збільшила авіарейси мігрантів, допомагала з візами і направляла людей до литовського кордону, сприяючи його незаконному перетину в небезпечних умовах.

Литва вимагає від Білорусі компенсації збитків, зокрема витрат на будівництво прикордонних споруд, і гарантій припинення подібних дій. У МЗС підкреслюють, що всі спроби вирішити суперечку мирним шляхом не увінчалися успіхом.

Від початку кризи литовські прикордонники зафіксували понад 23 тисячі спроб незаконного переходу кордону з Білорусі.

Литва вважає дії Мінська формою політичного тиску у відповідь на санкції та підтримку білоруської опозиції в ЄС.

Раніше Литва звернулася до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати злочини режиму Лукашенка, включно з насильницькою депортацією і переслідуванням громадян.

У Вільнюсі незабаром відкриє роботу інформаційний пункт Ради Європи для білоруських громадян.

Литва посилює кордони

Нагадаємо, стало відомо, що Литва посилює охорону державного кордону і вводить нові обмеження на пунктах пропуску через провокації Білорусі.

Як уточнювалося, причиною такого рішення стала нелегальна міграція, а також зміна тактики білоруських розвідувальних і прикордонних служб.