Контракти.ua

460  —  19.05.25
В Польщі пояснили, чи варто чекати блокад кордону з Україною у майбутньому
В Польщі пояснили, чи варто чекати блокад кордону з Україною у майбутньому

Нові блокади кордону з Україною малоймовірні. Польща підтримує співпрацю і конкурентність на європейському ринку.

Про це тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч сказав в інтерв’ю РБК-Україна, коментуючи блокади українсько-польського кордону та побоювання польських фермерів. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Лукасєвіча, схожі страхи щодо конкуренції мали місце і 20 років тому, коли Польща приєднувалася до Євросоюзу. Тоді побоювались, що польські аграрії знищать сільське господарство інших країн-членів.

Але нині, наголошує дипломат, Польща є частиною європейської агросистеми, яка працює за єдиними стандартами, квотами та правилами.

Він підкреслив, що українське сільське господарство має інші цілі - не створення внутрішньої конкуренції, а підвищення конкурентоспроможності на світовому ринку.

За його словами, це потребує трансформації агросектору, адаптації до стандартів ЄС і зміни підходів до ведення бізнесу.

"Звичайно, це також, можливо, питання трансформації європейської сільськогосподарської системи, щоб мати змогу адаптуватися до цього, але все зводиться до конкуренції, не до внутрішньої конкуренції, а радше до конкурентоспроможності як гравця на світовому ринку", - додав дипломат.

Також він нагадав про нещодавнє рішення польського суду, який заборонив нову спробу блокади кордону. На його думку, цей кейс - приклад того, як у правовий спосіб можна розв’язувати конфліктні ситуації.

"Це право народу демонструвати свої політичні, економічні та соціальні інтереси. І, звичайно, польський уряд захищає інтереси нашого бізнесу, нашого сільськогосподарського сектору, це очевидно", - зазначив Лукасєвіч.

За словами дипломата, головне уникнути емоційної напруги, яка може завадити конструктивному діалогу, адже євроінтеграція - це довгий, але потенційно успішний шлях для обох країн.

Статьи по теме
Україна і союзники розходяться у баченні вступу до ЄС: у чому причина — FT
Україна і союзники розходяться у баченні вступу до ЄС: у чому причина — FT

Прагнення президента Зеленського максимально пришвидшити вступ України до ЄС провокує напруженість у відносинах із європейськими столицями.
02.05 — 329

Чи буде Польща депортувати до України військовозобов’язаних чоловіків
Чи буде Польща депортувати до України військовозобов’язаних чоловіків

У ЄС замислюються над поверненням українців призовного віку додому. Проте Польща може діяти інакше через власні інтереси.
16.04 — 407

Мадяр зробив заяву про 90 млрд євро кредиту для України
Мадяр зробив заяву про 90 млрд євро кредиту для України

Лідер партії "Тиса" та переможець парламентських виборів в Угорщині Петер Мадяр натякнув, що не блокуватиме 90 млрд євро для України.
13.04 — 403