Контракти.ua

491  —  01.05.25
Між позиціями Росії та України "велика прірва", - Венс
Між позиціями Росії та України

Найближчими місяцями адміністрація президента США Дональда Трампа зосередиться на зовнішньополітичних питаннях. Дипломатія має скоротити "велику прірву" між позиціями Росії та України.

Про це заявив віце-президент США Джей Ді Венс, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю ю Fox News. Про це повідомляють Контракти.UA.

За його словами, Трамп прагне "міцного розв'язання конфлікту між Росією та Україною, щоб припинити загибель 5 000 людей щотижня з обох боків".

На запитання про те, на якому етапі перебувають переговори, Венс заявив, що першим і необхідним кроком до вирішення російсько-українського конфлікту є те, щоб кожна зі сторін зробила мирну пропозицію.

"І це дійсно сталося. Українці сказали: "Ось чого ми хочемо". Росіяни сказали: "Ось чого ми хочемо"", - розповів віце-президент США.

За його словами, тепер завдання дипломатії - "спробувати якось зблизити ці дві сторони".

"Тому що існує дуже велика прірва між тим, чого хочуть росіяни, і тим, чого хочуть українці".

Венс стверджує, що навіть "європейські партнери, навіть якщо публічно не погоджуються з президентом, визнають, що саме він зміг домогтися того, щоб обидві сторони взагалі почали говорити".

За його словами, до цього вони не вели діалог - ні один з одним, ні з будь-ким ще. Просто йшли бойові дії.

"У нас є перший крок - озвучені пропозиції, і тепер ми докладатимемо зусиль, щоб зблизити позиції сторін протягом наступних 100 днів", - додав він.

Статьи по теме
Росія стала основним постачальником нафти до Сирії, - Reuters
Росія стала основним постачальником нафти до Сирії, - Reuters

Постачання у 2026 році зросли на 75%.
вчера, 08:19 — 329

Росія через Китай отримує 90% технологій, але ЄС не хоче посилювати санкції, - Bloomberg
Росія через Китай отримує 90% технологій, але ЄС не хоче посилювати санкції, - Bloomberg

Чому Брюссель і досі вагається з посиленням тиску на Пекін?
01.05 — 303

Росія втрачає потужності для переробки нафти: зафіксовано рекордний спад — Bloomberg
Росія втрачає потужності для переробки нафти: зафіксовано рекордний спад — Bloomberg

Менші обсяги переробки обмежують можливості Росії нарощувати видобуток нафти.
01.05 — 307