У Росії погіршили прогноз щодо цін на нафту.
Кожен долар, на який знижується ціна на нафту, коштує бюджету РФ приблизно 160 млрд рублів доходів на рік. Пише Корреспондент.net. Про це повідомляють Контракти.UA.
У Росії суттєво знизили очікування щодо ціни на нафту у 2025 році. Про це повідомив Інтерфакс з посиланням на дані Мінекономрозвитку РФ в понеділок, 21 квітня.
Так, середньорічну ціну на нафту марки Urals у поточному році знизили до $56 за барель. У держбюджет закладено ціну у $69,7 за барель.
Як уточнює The Moscow Times, це мінімальна ціна з 2020 року, коли через пандемію попит на нафту впав, і середньорічна ціна Urals склала $41,7 за барель. До цього російська нафта коштувала менше у 2015-2016 роках ($51,2 і $41,9 відповідно).
Новий прогноз нижчий не тільки від закладеної в бюджет ціни, а й від так званої ціни відсікання $60/барель, на основі якої плануються витрати.
Нафтогазові доходи, вищі за ціну відсікання, спрямовують до Фонду національного добробуту (ФНД). А якщо фактична вартість нафти виявляється нижчою за $60, кошти, яких бракує, беруть із ФНД. Станом на 1 квітня в ньому залишалося 3,27 трлн рублів ліквідних активів.
Як відомо,нафта дешевшає через розв'язану США торговельну війну. На цьому тлі вартість Brent вже опускалася нижче за $60, а Urals – падала нижче за $50. У першому кварталі нафтогазові доходи бюджету РФ були на 10% нижчими за торішні, у тому числі в березні – на 17%.
Російські експерти підрахували, що кожен долар, на який знижується ціна на нафту, коштує бюджету РФ приблизно 160 млрд рублів доходів на рік.
Раніше у Кремлі прокоментували обвал цін на ринку нафти. Там вважають, що ситуація на світових ринках "напружена і емоційно перевантажена".