У низці великих міст України власники 1-кімнатних квартир змінили вартість їх оренди. Загалом, за останні 6 місяців оренда такого житла знизилась в діапазоні 2-12%.
Найбільше у Дніпрі та Луцьку – на 12%, до середніх 10 500 та 11 500 грн відповідно. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.
Крім того, розповіли на великому профільному порталі, дешевше стало винаймати квартири в Одесі – тут ціни знизили на 11%, а також в інших містах:
Скільки коштує зняти 1-кімнатну квартиру в Україні
Загалом, за даними аналітиків, винайняти 1-кімнатну квартиру в Україні можна за середніми цінами від 4 000 до 18 200 грн. Найнижчі ціни виставили у Харкові – у середньому 4 000 грн, а також:
Найдорожче – в Ужгороді, в середньому 18 200 грн.
Як правильно знімати квартири
В Україні нерідкі випадки шахрайства з орендою житла. Найчастіше квартира або будинок здається без згоди власника, належить іншим особам або знаходиться в іпотеці. Втім, застрахувати себе від несумлінних орендодавців можна – для цього слід укласти відповідний договір.
Як розповіли спеціалісти "Юридичного радника для ВПО", такий документ має включати кілька параметрів. Зокрема:
"Можна вказати і паспортні дані, але це не є суворою вимогою", – наголошують юристи.
Обов'язково прописати, чи це квартира, кімната, житловий будинок або його частина тощо.
Важливо також вказати спосіб продовження договору та його припинення. Наприклад, договір продовжується автоматично, якщо за місяць до дати закінчення договору жодна зі сторін не виявила бажання припинити договір, або інший варіант.
Важливо детально прописати, яким чином проводитиметься оплата. Зокрема, на банківський рахунок чи готівкою.
"У разі безготівкової оплати зберігайте виписки або квитанції. Оплачуючи готівкою, складіть додаток до договору або акт прийому-передачі довільної форми або розписку", – радять спеціалісти.
Потрібно вказати, хто саме та в які терміни їх сплачує.
"Страховий депозит – це сума, яку ви передаєте орендодавцю разом із першим внеском за оренду "в рахунок останнього місяця". Для орендодавця він гарантує цілісність квартири та майна всередині. Тобто якщо, наприклад, будуть зламані меблі або техніка, під час виїзду з цього депозиту утримають вартість завданих збитків. З нього також утримають борги за неоплачені комунальні послуги чи орендні платежі", – зазначають юристи.
У ньому потрібно докладно описати стан квартири, вказати, які в ній є речі та як вони виглядають.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Верховній Раді України готується до розгляду нардепами урядовий законопроєкт "Про основні засади житлової політики". Документ покликаний вирішити низку проблем, зокрема щодо застарілого житлового фонду.
Документ зареєстрований у парламенті за №12377. Профільний комітет уже рекомендував ухвалити документ у першому читанні, а тому його розгляд може розпочатися найближчим часом.