Контракти.ua

715  —  19.04.25
Головного помічника Гегсета звільнили після витоку даних у Пентагоні,- Politico
Головного помічника Гегсета звільнили після витоку даних у Пентагоні,- Politico

У Пентагоні звільнили головного помічника міністра оборони Піта Гегсета. Зокрема на тлі скандалу з витоком даних.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico. Про це повідомляють Контракти.UA.

Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета - Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду.

Це відбувається на тлі гучного скандалу із витоком конфіденційної інформації з Пентагону, який спричинив серйозні кадрові потрясіння в оборонному відомстві.

За даними американських ЗМІ, Каспер отримає нову посаду в тому ж відомстві.

Однак його відхід відбувається після того, як одразу кілька наближених до Гегсета чиновників були відправлені у відпустку через розслідування витоків - зокрема, це радник Ден Колдуелл, заступник начальника штабу Дарін Сельнік і керівник апарату заступника міністра оборони Колін Керролл.

За даними джерел, Керролл і Сельнік планують подати до суду через звільнення, вважаючи його незаконним. У свою чергу, деякі демократи використовують ситуацію як доказ неспроможності Піта Гегсета ефективно керувати оборонним відомством.

Ці кадрові рішення стали кульмінацією тижня кризи в Пентагоні: ситуацію ускладнив витік секретної інформації в месенджері Signal, до якого був причетний сам міністр оборони Піт Гегсет.

Також неоднозначну реакцію викликав недавній візит Ілона Маска у держустанову.

Як зазначають джерела Politico у Пентагоні, конфлікт між Каспером і деякими з відсторонених радників мав особистісний характер.

Водночас у самому оборонному відомстві побоюються, що дестабілізація керівної ланки вплине на управління всією системою.

"Будівля повністю зруйнована, і це справді впливає на керівництво міністра", - сказав високопоставлений чиновник оборони США.

Статьи по теме
Іран нахабно обіцяє США
Іран нахабно обіцяє США "руйнівну відповідь" на санкції

Незабаром США введуть жорсткі економічні обмеження для Ірану.
22.08 — 567

Удар у спину від США: Трамп змусив Південну Корею шукати зближення з Китаєм
Удар у спину від США: Трамп змусив Південну Корею шукати зближення з Китаєм

Раптове рішення Дональда Трампа скоротити спільні військові навчання із Сеулом заради Кім Чен Ина змусило Південну Корею терміново шукати підтримки та зміцнювати дипломатичні зв’язки з Пекіном.
20.08 — 1532

Іран пішов ва-банк: США отримали жорсткий дедлайн для порятунку переговорів
Іран пішов ва-банк: США отримали жорсткий дедлайн для порятунку переговорів

Час на дипломатію спливає, а риторика сторін стає дедалі жорсткішою.
18.08 — 276