Контракти.ua

1296  —  12.04
Яким буде курс долара перед Великоднем
Яким буде курс долара перед Великоднем

Перед Великоднем, який святкують 20 квітня, на валютний ринок в Україні впливатимуть сезонні фактори. Але курс залишиться під контролем НБУ.

Про розповів директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку Тарас Лєсовий, повідомляють Контракти з посиланням на РБК-Україна.

Як зазначив банкір, як і тиждень тому, валютний ринок перебуватиме під впливом економічних чинників. Насамперед мова йде про поступове весняне прокидання економіки (початок посівної кампанії) та нарощування діяльності у всіх стратегічних галузях.

"Важливим стане зменшення тиску експортерів на міжбанку та відповідний баланс між попитом і пропозицією. Також не можна виключати, що курсові показники на готівковому ринку можуть бути дещо нижчими за міжбанк", - сказав він.

Як зазначив банкір, валютний ринок почасти залежатиме від монетарних заходів НБУ, спрямованих на зниження споживчих цін та зміцнення гривні. Він нагадав, що з грудня по березень регулятор вже тричі підвищував облікову ставку - з 13% до 15,5%, та не виключив, що 17 квітня Нацбанк може підняти облікову ставку до 16-16,5%.

"Тобто цілком можливо, що валютний ринок і надалі перебуватиме в досить стабільних умовах, які мало чим відрізнятимуться від березня", - додав він.

За його словами, чинний режим "керованої гнучкості" продовжить діяти, тобто Нацбанк збереже за собою роль головного гравця ринку і за потреби зможе втрутитися на ринок.

"Саме дія режиму "керованої гнучкості" вже убезпечує ринок від стрімких курсових потрясінь: поточні коливання залишатимуться копійчаними, готівковий ринок у встановленні цінників на валюту спиратиметься на курси міжбанку", - сказав банкір.

Лєсовий зазначив, що важливим також може стати роль агрокомпаній, адже щороку в переддень посівної кампанії вони позбуваються надлишку валюти, тим самим збільшуючи пропозицію. "Звісно це має ознаки сезонності. Однак це стане важливим чинником для ситуативного зменшення впливу Нацбанку на курсоутворення", - додав він.

Як зазначив банкір, основні характеристики валютного ринку наступного тижня (14-20 квітня) будуть такими:

  • Коридори допустимих валютних змін складуть 41-41,6 грн/долар (на міжбанку) та 40,7-41,5 грн/долар на готівковому ринку).
  • Середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0-0,2 грн.
  • Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 1-1,5% від стартового курсу тижня.

"Якби не кортіло прив’язати ринок до подій на фронті чи пошуків механізму завершення війни, але ці чинники не є прямими, тобто вони навряд чи вони можуть вплинути на курси валют. Не варто очікувати, що перед банками та обмінниками вишукуються довжелезні черги за доларами. Насправді ситуація на валютному ринку залишатиметься холодною: діятимуть переважно економічні фактори, а сам ринок діятиме за правилами, розробленими та впровадженими з урахуванням обставин війни", - констатував Лєсовий.

Статьи по теме
Чи приймають банки та обмінники долари 1996 року: українцям розповіли, що робити зі старими купюрами
Чи приймають банки та обмінники долари 1996 року: українцям розповіли, що робити зі старими купюрами

Банки та обмінники зобов'язані приймати в українців долари всіх років випуску починаючи з 1914-го, у т. ч. 1996 року тощо.
12.04 — 240

Що буде з доларом в найближчі місяці
Що буде з доларом в найближчі місяці

Курс долара до гривні впав до мінімуму з вересня минулого року. НБУ має можливості підтримувати курсову стабільність.
08.04 — 788

Коли очікувати зміну дизайну монет номіналом 1 та 2 гривні
Коли очікувати зміну дизайну монет номіналом 1 та 2 гривні

Найближчим часом дизайн українських монет номіналом 1 та 2 грн не змінюватиме, хоча процес зміни було розпочато до початку повномасштабної війни.
06.04 — 2222