Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні тарифи на імпорт із різних країн, що може суттєво змінити глобальний ринок торгівлі. Зокрема, можуть значно зрости ціни на iPhone.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.
За оцінками аналітиків, споживчі товари, такі як iPhone, можуть подорожчати на 30-40%, якщо Apple перекладе додаткові витрати на покупців.
Reuters зазначає, що більшість моделей iPhone досі виробляються в Китаї, на імпорт із якого США наклали мито у розмірі 54%. Якщо ці тарифи залишаться в силі, Apple доведеться вирішувати: покрити витрати самостійно або перекласти їх на клієнтів.
Apple щорічно продає понад 220 мільйонів iPhone у США, Китаї та Європі. За підрахунками аналітиків Rosenblatt Securities, ціни на деякі моделі можуть зрости більш ніж на 40%.
Під час першого президентського терміну Трамп уже вводив тарифи на китайський імпорт, щоб стимулювати компанії перенести виробництво до США або сусідніх країн, таких як Мексика. Тоді Apple вдалося отримати певні пільги, але цього разу таких винятків поки не було, зазначає видання.
Попри те, що частину виробництва Apple перенесла до В’єтнаму та Індії, ці країни також отримали нові мита від США - 46% для В’єтнаму та 26% для Індії. Щоб компенсувати втрати, компанія змушена буде підняти ціни на 30% і більше, підрахували аналітики.
Галузеві експерти вважають, що підвищення цін може вплинути на продажі iPhone. Значне подорожчання може змусити покупців шукати альтернативи. Це дасть перевагу Samsung, оскільки Південна Корея отримала значно нижчі мита, ніж Китай, де виробляються всі iPhone для США.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із понад 180 країн. Він пояснив цей крок необхідністю реагувати на "несправедливі тарифи", які інші держави застосовують щодо американської продукції.
Згідно з документом, для окремих країн запроваджуються взаємні мита в діапазоні від 11% до 48%, тоді як для решти діятиме "базова" ставка у 10%. Виняток зроблено для Канади та Мексики, митна політика щодо яких регулюється окремо.