Контракти.ua

484  —  04.04.25
У НАТО побоюються курсу Трампа та його зближення з Росією, - ЗМІ
У НАТО побоюються курсу Трампа та його зближення з Росією, - ЗМІ

У НАТО стурбовані рішеннями президента США Дональда Трампа. Також в Альянсі побоюються відновлення контактів США з Росією.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Yahoo. Про це повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що союзники по НАТО намагаються залучити президента Дональда Трампа до участі в Альянсі, збільшуючи витрати на оборону. Західні дипломати стурбовані тим, що навіть якщо Альянс буде врятовано, він ризикує бути спустошеним.

"Ми знаємо напрямок: менше США в Альянсі. Наш інтерес полягає в тому, щоб максимально зберегти США в Альянсі", - сказав дипломат НАТО у коментарі виданню AFP.

Поки що офіційні особи США наполягали на тому, що Вашингтон залишається відданим НАТО. Водночас США дають зрозуміти, що можуть вивести свої сили з Європи та зосередитися на інших викликах. А контакти Трампа з Росією розв'язали побоювання, що він може стати на бік Москви.

"Рівень оптимізму, безумовно, падає. США досі не прийняли жодних конкретних рішень, але кожен день, здається, завдає ще одного удару по основах Альянсу", - сказав AFP другий дипломат НАТО.

Трамп і НАТО

Нагадаємо, Дональд Трамп неодноразово погрожував, що може вивести США з НАТО. Він критикує Європу за те, що вона вкладає мало грошей в оборону. Після повернення Трампа до Білого дому європейські країни почали збільшувати інвестиції.

Також західні ЗМІ повідомляють, що Трамп може вивести американські війська з Європи.

Крім того, NBC News писало, що адміністрація президента США може відмовитися від командування НАТО в Європі. Пізніше міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заперечив це і наголосив, що "Америка не відходить" від НАТО.

Статьи по теме
У регіонах РФ водії годинами стоять у чергах на заправках, - ЗМІ
У регіонах РФ водії годинами стоять у чергах на заправках, - ЗМІ

Чиновники рапортують про успіхи, а росіяни годинами чекають на бензин.
09.08 — 414

Україна намагається зробити оборону Кримського півострова неможливою, - ЗМІ
Україна намагається зробити оборону Кримського півострова неможливою, - ЗМІ

Прогрес у розвитку української безпілотної технології відкрив нові можливості.
20.07 — 264

Лідери G7 анонсували нові жорсткі санкції проти енергетики РФ, - ЗМІ
Лідери G7 анонсували нові жорсткі санкції проти енергетики РФ, - ЗМІ

Чим партнери планують посилити Україну?
17.06 — 385