Україна "відмовиться" від багатьох валют за кілька днів: для яких НБУ не рахуватиме курс.
Нацбанк більше не розраховуватиме офіційний курс гривні до низки валют. Зміна набуде чинності з 31 березня і зачепить 13 валют – зокрема, російський та білоруський рублі. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомили в самому НБУ. Там зазначили, що до списку також увійшли:
Крім того, наголошується, періодичність встановлення офіційного курсу гривні до 11 валют буде змінена зі щомісячної на щоденну. Це правило діятиме, зокрема, для:
Загалом, розповіли в регуляторі, до переліку валют, до яких встановлюватиметься офіційний курс гривні, входитиме 41 іноземна валюта та спеціальні права запозичення (СПЗ). При цьому:
"Потреба в оновленні підходів зумовлена значним зростанням рівня автоматизації розрахунків. Що зменшило операційні обмеження та ризики щоденного розрахунку офіційного курсу для широкого переліку валют", – пояснили суть змін до НБУ.
Україна відмовиться від гривні та перейде на євро?
Водночас, в Україні готують перехід на євро як курсоутворювальну валюту. Відповідно, долар перестане бути такою. Наразі Нацбанк обговорює такий перехід з ринком – однак передумов для того, що він відбудеться найближчим часом, немає. Також немає підстав очікувати на відмову України від гривні та перехід країни на євро.
"Це питання комплексне. Так чи інакше ми його обговорюємо з ринком. Рада оверсайту нещодавно це питання розглядала, дискутувала. Сказати, що це питання в нас уже на виході – ні. Ми аналізуємо, розглядаємо різні варіанти й підходимо до вирішення цього питання саме комплексно", – розповів голова НБУ Андрій Пишний
Зі свого боку, голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов зазначив: за сприятливих обставин переходу варто очікувати не раніше ніж за три роки – адже для цього має бути виконано низку умов. Серед яких:
При цьому він підкреслив: про відмову від гривні та перехід на євровалюту не йдеться. А скуповувати валюту в надії запастись нею перед змінами не варто.
"Точно не йдеться про відмову від гривні. Отже, громадянам не варто нервуватися, скуповуючи євро", – пояснив банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) не пройде миттєво – для цього знадобиться певний час. Річ у тім, що зараз країна перебуває лише у процесі імплементації законодавства до європейських законодавчих норм, що регулюють банківську сферу, зокрема міждержавні перекази.