Telegram є найпопулярнішим месенджером в Україні, що робить його привабливою платформою для шахраїв. Понад 70% звернень на гарячу лінію цифрової безпеки Nadiyno.org пов’язані саме з випадками шахрайства у Telegram.
Міністерство цифрової трансформації України розповідає, навіть якщо ваш акаунт не містить чутливої інформації, його можуть використати для атак на інших користувачів, повідомляють Контракти.
Основні цілі шахраїв:
Аналіз інцидентів показує, що основний спосіб компрометації акаунтів у Telegram – фішингові атаки. Шахраї застосовують методи соціальної інженерії та технічні прийоми для обману користувачів. Додатково вони використовують OSINT (Open Source Intelligence) для збору інформації про потенційних жертв та створення персоналізованих атак.
Один із небезпечних методів викрадення акаунтів – перехоплення SMS-кодів. Ця техніка складна, але її можуть використовувати проти журналістів, активістів, політиків та інших публічних осіб.
Ще один ризик – шкідливе програмне забезпечення. Так звані альтернативні Telegram-клієнти, які обіцяють додаткові функції, можуть містити віруси, що надають шахраям доступ не лише до акаунту, а й до всього пристрою.
Як захистити свій акаунт:
Шахраї постійно шукають нові способи атак, тому важливо бути обачними та дотримуватися правил цифрової безпеки. Команда Nadiyno.org підготувала для вас тест на цифрову пильність: перевірте, чи зможете ви відрізнити справжнє повідомлення від фішингової пастки, за посиланням – ne.nadiyno.org/telegram.