Контракти.ua

467  —  12.03
Швейцарські зброярі вимагають зняти обмеження на поставки в Україну — Reuters
Швейцарські зброярі вимагають зняти обмеження на поставки в Україну — Reuters

Представники збройової промисловості Швейцарії закликали до пом’якшення обмежень на перепродаж своїх товарів, оскільки експорт зброї у 2024-му скоротився другий рік поспіль.

Це посилило побоювання, що нейтральна країна відстає на тлі збільшення Європою витрат на оборону через війну в Україні, повідомляють Контракти з посиланням на Reuters.

Маттіас Цоллер, який відповідає за сектор озброєнь у промисловій асоціації Swissmem, заявив, що закони про нейтралітет утримують Швейцарію від укладення цінних контрактів.

Німеччина, найбільший покупець швейцарської зброї, виключила швейцарські компанії з деяких угод із закупівель, у той час як Данія і Нідерланди призупинили замовлення, повідомив Цоллер.

За даними Державного секретаріату з економічних питань (SECO), експорт швейцарських військових матеріалів скоротився на 5% до 665 млн швейцарських франків ($754,74 млн) з 696,8 млн франків ($789,6 млн) у 2023 році.

За даними SECO, спад, що послідував за падінням на 27% у 2023 році, може бути частково пов’язаний із занепокоєнням європейців щодо заборони Швейцарії на передання раніше закупленої зброї в зони бойових дій, зокрема в Україну.

«У Європі спостерігається різке зростання витрат на оборону, і Швейцарія його упустить, — сказав Цоллер. — Це катастрофа для промисловості, але також і для обороноздатності країни».

«Замість того щоб працювати вдень і вночі над нарощуванням виробництва, багато компаній у Швейцарії звільняють співробітників або інвестують в інші галузі», — додав він.

До числа членів Swissmem входять постачальники військового обладнання, такі як Rheinmetall і Safran Vectronix.

Згідно зі швейцарськими законами, зброя не може безпосередньо відправлятися в країни, залучені до збройного конфлікту, а також заборонений реекспорт раніше проданої зброї. Це запобігло передачі зенітних боєприпасів, наприклад, з Німеччини в Україну.

Уряд Швейцарії зараз розмірковує над тим, чи варто послаблювати обмеження «за надзвичайних обставин», а також обмежити заборону на реекспорт п’ятьма роками після постачання продукції.

Статьи по теме
Європі слід готуватися до війни з Росією до 2030 року — Сікорський
Європі слід готуватися до війни з Росією до 2030 року — Сікорський

Росія на сьогодні не може атакувати іншу країну, оскільки її армія задіяна у війні проти України. Однак слід підготуватися до чергової агресії РФ до 2030 року.
вчера, 17:00 — 396

Україна не розглядає полонених військових КНДР як предмет торгу, - посол
Україна не розглядає полонених військових КНДР як предмет торгу, - посол

Україна не розглядає питання полонених північнокорейських солдатів як предмет для переговорів або обміну. Київ вважає, що його слід вирішувати відповідно до міжнародного права та гуманітарних принципів.
вчера, 16:50 — 303

ГУР: Кремль збільшує виплати за підписання контракту із ЗС РФ
ГУР: Кремль збільшує виплати за підписання контракту із ЗС РФ

Російська влада продовжує заманювати населення на війну проти України, суттєво збільшуючи фінансові виплати за підписання першого контракту.
23.03 — 299