Телевізори з плазмовими дисплеями поступилися популярністю LED-моделям. Однак назва «плазма» настільки прижилася, що тепер її використовують для позначення будь-яких плоских ТВ з великим розміром діагоналі. Смарт плазма — це особливий різновид з характерними ознаками:
- Інтернет-підключення: у старших моделей лише через провід, у новіших через бездротовий інтерфейс;
- можливість встановлення програмного забезпечення та ігор, оптимізованих під ОС;
- додаткові функції керування за допомогою голосового керівника та застосунків від виробників;
- вбудована пам’ять для зберігання софту, мультимедійних даних та інших файлів.
Естетичність — важлива вимога, адже телевізор займає чільне місце у кімнаті. Особлива увага фронтальній панелі та бічним граням корпусу, адже «спинку» не видно. В асортименті пристрої з оздобленням у нейтральних відтінках: чорні, білі, сріблясті, сірі. А також інтер’єрні — зі знімними рамками, режимом заставки, поворотним екраном та іншими фішками.
Виділяють різновиди «розумних» апаратів за призначенням:
1.Геймерські — з технологіями, які компенсують затримки й спотворення під час кадрозміни;
2. для комерційних підприємств — з вдосконаленим централізованим керуванням, потужним звуком та захистом від вигорання пікселів;
3. кінотеатри — з широким кутом огляду, який забезпечує імерсивний досвід перегляду контенту;
4. для вітальні — з численними мультимедійними фішками та підтримкою кількох варіантів монтажу: на стіну, на стіл або стійку;
5. кухонні — найкомпактніші та найбюджетніші, з високою роздільною здатністю.
Плазмовий телевізор був дорогим, тому вважався предметом розкоші. Нині існують девайси з пласкими панелями на будь-який смак та гаманець. Ціни варіюються залежно від підтримуваних функцій, а також класу апаратного забезпечення. З інноваційними графічними процесорами, камерами та динаміками — дорожчі. Без зайвих «наворотів» — дешевші, деякі на одному рівні з бюджетними китайськими смартфонами. Середнячки — найпривабливіші за співвідношенням вартості та функціональності.
Сумісність з аксесуарами — заслуга фізичних портів та бездротових інтерфейсів. Для безконтактного з’єднання і передавання даних — Блютуз і Вай-фай. Для дротового — USB, HDMI, mini-Jack, Ethernet.
Через перелічені роз’єми можна підключати зовнішні накопичувачі, клавіатури, мишки, ігрові маніпулятори. Для потужнішого та об’ємного звучання доцільно використовувати доступні за посиланням https://www.moyo.ua/ua/foto_video/audio/acoustic_system/dlya_kompyutera/ колонки до ПК і телевізорів.
Скільки функціонує смарттелевізор — залежить від умов експлуатації. Недорогі китайські бренди орієнтовно працюють до п’яти років, «гіганти», на кшталт Соні, — до 7 років. Трапляються такі, що з гарантією на матрицю 8-10 років.
Щоб насолоджуватися безперебійною роботою ТВ якомога довше, варто підключатися лише до стабільних електромереж, слідкувати за чистотою корпусу і портів, уникати тривалого впливу прямого сонячного світла на екран, використовувати сертифіковані кронштейни з високим навантаженням.