З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності закон № 3720-ІХ "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"
Українцям розповіли, скільки коштує найдешевша страховка на авто у 2025 році та чому зросли ціни. Про це повідомляють Контракти.UA.
Як передає "Хвиля", про це йдеться у матеріалі Факти ICTV.
З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності закон № 3720-ІХ "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
Вартість автострахування визначатиметься не лише державними правилами, а й конкуренцією між страховими компаніями. При цьому кожна компанія оцінюватиме власні фінансові ризики.
Зокрема, новий закон передбачає низку змін, серед основних:
Крім того, з 2025 року запроваджується система моніторингу наявності полісів автоцивілки через камери спостереження, що контролюють швидкість. Кількість штрафів при цьому може бути необмеженою, адже за кожної зупинки поліцією водій без страховки буде змушений сплатити штраф.
Протягом 2025 року на дорогах будуть водії як зі старими, так і з новими страховими полісами.
Вартість полісу автоцивілки залежить від кількох важливих факторів:
У страховій компанії VUSO пояснили, що вартість зросла через зміни в законодавстві, зокрема через збільшення сум виплат. Раніше на постраждалого виплачували 320 000 грн, а тепер – 500 000 грн. Також подорожчав ремонт авто: раніше страхова компанія виплачувала 160 000 грн, а тепер – до 250 000 грн.
"Крім того, раніше можна було обрати варіант франшизи, а тепер усі поліси продаються без неї. На вартість автоцивілки не впливає вік автомобіля, але впливає вік водія", – зазначили в страховій.
Найдешевша страховка на авто в Україні
Видання порівняло вартість полісів автоцивілки для легкового автомобіля з об’ємом двигуна до 1600 см³, зареєстрованого в Києві. Ось результати дослідження:
Важливо, що це розглянуті страхові компанії пропонують однакові умови:
Однак, зверніть увагу, що вибираючи страховку, потрібно враховувати не лише її вартість, а й те, наскільки швидко можна отримати виплати. Згідно з даними на основі квартального звіту МТСБУ з ОСАЦВ:
Також звертайте увагу на кількість відділень, які є у вашому місті. Це спростить оформлення документів та отримання виплат. Компанія VUSO має у Києві три відділення, INGO – шість, а Європейський страховий альянс – одне.
Збільшення лімітів виплат
Якщо вартість збитків перевищує встановлені ліміти (250 000 та 500 000 гривень), додаткові витрати доведеться сплачувати самому водію. Для вирішення цієї проблеми страхові компанії пропонують вихід – додатковий поліс добровільного страхування цивільної відповідальності (ДГО).
Як це працює:
Якщо сума компенсації перевищує базові ліміти (250 000 грн за майно та 500 000 грн за заподіяння шкоди здоров'ю), то додаткові витрати покриватимуться з полісу ДГО.
Нагадаємо, в Україні змінили ключове правило для водіїв.