Контракти.ua

560  —  28.02.25
Макрон закликав Європу позбутися "щасливої васальної залежності від США"
Макрон закликав Європу позбутися

Європа має "заново відкрити для себе смак до ризику, амбіцій і влади" перед обличчям непередбачуваності Сполучених Штатів за часів Дональда Трампа. Європа має бути більш незалежною як у питанні України, так і в питанні митних зборів.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, повідомляє РБК-Україна з посиланням на BFMTV. Про це повідомляють Контракти.UA.

Під час дводенного державного візиту до Португалії Еммануель Макрон закликав європейців бути "більш згуртованими і сильними, ніж будь-коли" і відмовитися від "щасливої васальної залежності від США".

Згідно із заявою Єлисейського палацу, ця офіційна поїздка в країну, перша за понад чверть століття, здійснена главою французької держави, була покликана "відзначити глибину і щільність зв'язків" між двома країнами.

Однак Макрон скористався можливістю, щоб донести своє послання до європейців, закликавши їх "заново відкрити для себе смак до ризику, амбіцій і влади" перед обличчям непередбачуваності Сполучених Штатів за часів Дональда Трампа як у питанні України, так і в питанні митних зборів.

"Я бачу, як багато людей у нашій Європі кажуть: "Нам доведеться бути люб'язними з американцями, це мине, нам доведеться гнути спини"", - заявив він.

Але "відповідь не в підпорядкуванні" і "я не в щасливій васальній залежності", додав президент Франції.

Навпаки, "європейці можуть бути переконані в одному: їм потрібно бути єдиними і сильними більше, ніж будь-коли", і для цього "ми обов'язково повинні зробити дуже глибокий вибір (...) у технологічних, промислових і оборонних питаннях", - заявив Макрон.

Статьи по теме
США жорстко відреагували на російський удар по Лаврі: заява
США жорстко відреагували на російський удар по Лаврі: заява

США жорстко відреагували на російський удар по Лаврі: заява
16.06 — 442

Після контактів США та Зеленського у Кремлі зробили несподівану заяву і озвучили свою позицію
Після контактів США та Зеленського у Кремлі зробили несподівану заяву і озвучили свою позицію

У Кремлі поскаржилися на Європу, яка, мовляв, не прагне закінчення війни.
10.06 — 333

США можуть потрапити до
США можуть потрапити до "калійної пастки" Лукашенка та Путіна: які ризики для України

США можуть почати купувати білоруський калій. Чому Трамп може піти на такий крок і що це означає для України?
10.06 — 344