Контракти.ua

295  —  23.02
Макрон і Стармер представлять Трампу проект миротворчого плану, який передбачає участь збройних сил США в якості «підтримки»
Макрон і Стармер представлять Трампу проект миротворчого плану, який передбачає участь збройних сил США в якості «підтримки»

Велика Британія і Франція представлять президенту США Дональду Трампу план розгортання до 30 тисяч європейських миротворців в Україні, якщо Росія та Україна досягнуть угоди про припинення вогню.

Про це повідомляє The Wall Street Journal. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання також зазначає, що реалізація плану залежатиме від згоди президента Трампа на обмежену військову роль США, яку британські офіційні особи назвали «підтримкою».

Згідно з планом, британські та французькі війська, разом із військово-морськими силами та повітряними силами, сформують кістяк так званих “сил заспокоєння”. Миротворці не будуть розгорнуті вздовж лінії фронту на сході України, а зашищатимуть життєво важливу інфраструктуру, міста і порти. Безпілотники та супутники стежитимуть за лінією фронту, щоб визначити, чи дотримується Росія режиму припинення вогню.

Європейський план не вимагатиме від США розгортання власних сил в Україні, але передбачає використання військового потенціалу США, якого не вистачає європейським силам, кажуть співрозмовники WSJ.

Наприклад, США можуть використовувати системи протиповітряної оборони в сусідніх країнах, які охоплюють територію України і надати свої системи протиповітряної оборони європейцям. Також ВПС США, що базуються за межами України, мають бути готові на випадок, якщо європейським військам загрожуватиме небезпека.

Очікується, що президент Франції Еммануель Макрон обговорить план з Дональдом Трампом 24 лютого, у ході візиту до США. Прем’єр Великої Британії Кір Стармер зустрінеться з президентом США у четвер, 27 лютого.

У січні Володимир Зеленський заявив, що будь-які ефективні миротворчі сили, які можуть розгорнути в Україні, повинні включати війська США.

Статьи по теме
Треба бути гнучкими: як Трамп пояснив раптову зміну своєї політики щодо тарифів
Треба бути гнучкими: як Трамп пояснив раптову зміну своєї політики щодо тарифів

Своєю чергою речниця Білого дому Каролайн Левітт назвала рішення Трампа про призупинення мит «мистецтвом угоди».
12.04 — 228

"Побачимо, що буде". Трамп не виключає продовження тарифної паузи

США хочуть досягти торгівельних угод зі своїми партнерами у наступні 90 днів. Однак президент Дональд Трамп не виключає продовження паузи у запровадженні тарифів.
12.04 — 186

Трамп загалом підняв мита для Китаю до 145%. Білий дім пояснив, як це сталося
Трамп загалом підняв мита для Китаю до 145%. Білий дім пояснив, як це сталося

Загальний розмір мит на імпорт китайських товарів до США після вчорашнього рішення американського президента Дональда Трампа становить 145%.
12.04 — 203