Контракти.ua

276  —  21.02
Видобуток газу в Україні впав на 40% після російських ракетних ударів, - Reuters
Видобуток газу в Україні впав на 40% після російських ракетних ударів, - Reuters

Видобуток газу в Україні впав на 40% після російських ракетних ударів. У зв'язку з цим Україна планує імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи в лютому і березні, щоб компенсувати падіння видобутку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Ми могли б обійтися без імпорту в цей опалювальний сезон, але атаки на виробництво змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати скорочення внутрішнього виробництва", - сказало анонімне джерело агентства.

Після вторгнення 2022 року Росія вже спрямовувала безліч ракетних і безпілотних атак на електроенергетичний сектор України, але останніми тижнями вона посилила атаки на газові родовища.

Державний "Нафтогаз" і велика приватна енергетична компанія ДТЕК заявили, що в лютому Росія щонайменше двічі атакувала і пошкодила їхні об'єкти.

До ударів Україна видобувала близько 52 млн кубометрів газу на добу, а взимку споживала від 110 до 140 млн кубометрів на добу. Дефіцит покривався із газосховищ.

Оператор газотранспортних систем України повідомляє, що країна почала нарощувати імпорт газу на початку лютого, і відтоді обсяги зросли майже в 10 разів і перевищили 20 млн кубометрів на добу.

Джерело і чиновники від енергетики не розкривають поточного рівня видобутку газу. Україна в основному використовує газ для опалення будинків і побутових потреб.

Основні газовидобувні потужності України вразливі для російських атак, оскільки вони розташовані в прифронтовій Харківській області та сусідній Полтавській області.

Джерело повідомило, що запаси газу в сховищах України невеликі, однак за умови запланованого імпорту і власного видобутку газу країна зможе пережити опалювальний сезон, який зазвичай починається наприкінці жовтня і закінчується у квітні, без введення будь-яких обмежень для промисловості та домогосподарств.

Джерело повідомило, що Україні необхідно почати закачування газу для зимового сезону 2025/26 навесні, а також накопичити близько 13 млрд кубометрів м газу. На початок поточного сезону в сховищах України перебувало 12,9 млрд кубометрів м газу.

Джерело зазначило, що поки що незрозуміло, який обсяг газу може бути імпортовано після березня, оскільки це залежатиме від рівня місцевого видобутку, на який безпосередньо вплине інтенсивність російських ракетних ударів.

Статьи по теме
Ключовий постачальник і погода підклали свиню: у Європі зростають ціни на газ
Ключовий постачальник і погода підклали свиню: у Європі зростають ціни на газ

Європейські країни перебувають у складній ситуації через порожніння сховищ.
04.04 — 207

Ціна автогазу зросла на 8 грн за останні півроку
Ціна автогазу зросла на 8 грн за останні півроку

За останні півроку ціна автогазу зросла на 8 грн/літр внаслідок двох етапів підвищення акцизу. Крім того, тримаються на високому рівні закупівельні ціни на автогаз.
14.03 — 272

"Тільки не російський": ЄС має намір збільшити закупівлі газу у США та в інших країнах

Європейський Союз прагнутиме закуповувати більше газу в інших країн, включно зі США, щоб замінити російські поставки. Також планується швидше розширювати використання поновлюваних джерел енергії, щоб скоротити загальну залежність від цього палива.
23.02 — 248