Контракти.ua

291  —  18.02
Заяви Кремля про у добросовісні переговори викликають сумнів – ISW
Заяви Кремля про у добросовісні переговори викликають сумнів – ISW

Заяви Кремля ставлять під сумнів очікувану готовність російського лідера Володимира Путіна до добросовісних переговорів, які могли б привести до довгострокового миру в Україні та Європі у цілому.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляють Контракти.

Зазначається, що Кремль повторив свої вимоги щодо того, щоб Україна передала Росії території на сході та півдні країни та розформувала свої війська у майбутньому, демонструючи небажання йти на територіальні поступки у будь-яких мирних переговорах.

Крім цього, постійний представник РФ при ООН Василь Небензя під час засідання Ради Безпеки ООН 17 лютого заявив, що Україна «безповоротно втратила» Крим, окуповані частини Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей. Небензя натякнув, що у результаті мирних переговорів Україна має поступитися рештою частин чотирьох областей, які наразі перебувають під контролем Києва. Він також вимагав, щоб Україна у майбутньому стала «демілітаризованою» нейтральною державою та не вступала до жодних альянсів чи безпекових блоків.

Того ж дня очільник російського МЗС Сергій Лавров відкинув можливість того, що Росія піде на територіальні поступки під час майбутніх мирних переговорів.

Раніше у червні 2024 року Путін вимагав від України виведення військ і передачі Росії неокупованої території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Експерти ISW зазначають, що Небензя, схоже, повторює цю вимогу напередодні двосторонніх перемовин США і Росії.

Лавров і Небензя також категорично відкинули участь Європи у майбутніх мирних переговорах і звинуватили європейські країни в агресивному ставленні до Росії.

«Звинувачення Росії в тому, що європейські країни і ЄС в цілому (на відміну від США) діють агресивно щодо Росії, є помітним інформаційним викривленням і, ймовірно, вказують на нові зусилля Кремля вбити клин між США і Європою, скориставшись напруженістю, що проявилася на нещодавній Мюнхенській безпековій конференції», - вважають експерти Інституту.

На додачу до цього, Кремль, схоже, повертається до попередніх вимог Путіна та інформаційних операцій, спрямованих на делегітимізацію України та її уряду в очах Заходу, зокрема напередодні двосторонньою зустріччю РФ та США у Саудівській Аравії.

«Очевидне небажання Кремля йти на територіальні поступки, дотримуватися будь-якої майбутньої мирної угоди з Україною або залучати до цих переговорів європейських лідерів ставить під сумнів нібито готовність Путіна до добросовісних переговорів, які могли б привести до довгострокового миру в Україні та Європі в цілому», - підсумували в ISW.

Статьи по теме
Литва готова відправити свої війська до України після припинення вогню, - Науседа
Литва готова відправити свої війська до України після припинення вогню, - Науседа

Литва готова розгорнути війська в Україні в рамках миротворчої місії, але після припинення вогню.
вчера, 17:03 — 150

Стармер ініціює заходи безпеки, що не дозволять Путіну порушити мирну угоду щодо України
Стармер ініціює заходи безпеки, що не дозволять Путіну порушити мирну угоду щодо України

Президент Росії Володимир Путін порушить мирну угоду з Україною, якщо країна не буде захищена.
вчера, 11:04 — 136

США хочуть змінити умови угоди щодо українських корисних копалин, - FT
США хочуть змінити умови угоди щодо українських корисних копалин, - FT

Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче підкоригувати умови угоди з офіційним Києвом щодо доступу американської сторони до українських корисних копалин. Вашингтон планує посилити економічні вимоги.
вчера, 09:09 — 181