Контракти.ua

570  —  15.02.25
Європа негласно розробляє план відправлення миротворчих військ в Україну, - AP
Європа негласно розробляє план відправлення миротворчих військ в Україну, - AP

Група європейських країн негласно розробляє план відправлення миротворчих військ в Україну. В Європі стурбовані, що пріоритети безпеки США лежать в інших сферах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Associated Press. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як зазначає видання, Британія і Франція - в авангарді зусиль щодо можливої миротворчої місії. Європейські країни почали вивчати, які сили могли б знадобитися. Але виникли побоювання, що президент США Дональд Трамп може укласти угоду з російським диктатором Володимиром Путіним без ЄС.

Як пише AP, у грудні 2024 року, ще до інавгурації Трампа, група лідерів і міністрів зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським у штаб-квартирі генерального секретаря НАТО Марка Рютте в Брюсселі. Там були представники Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів і Польщі, а також високопосадовці ЄС.

Переговори грунтувалися на ідеї президента Франції Еммануеля Макрона, яку він висунув ще на початку 2024 року. Але тоді вона викликала критику.

Видання додає, що якими будуть миротворчі сили, залежатиме від умов мирного договору й інших факторів.

"Ми знаходимося на дуже ранній стадії", - сказав міністр оборони Естонії Ханно Певклур в інтерв'ю Associated Press в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

За його словами, попри різноманітні дискусії і чутки, для європейських союзників "критично важливо" зрозуміти, як виглядатиме лінія зіткнення в Україні, перш ніж розробляти план.

Естонський міністр наголосив, що якщо Росія і Україна скоротять свої сили вздовж лінії фронту до "пари тисяч" з обох сторін, то "для Європи не буде проблемою також бути там", але буде набагато складніше, якщо конфлікт буде "кипіти".

Експерти та офіційні особи вважають, що за теперішньої ситуації в Україні потрібно буде розвернути сильніший та чисельніший контингент, ніж прості миротворці, до прикладу, як "блакитні шоломи" ООН.

"Вони (росіяни, - ред.) порушують усі угоди. Тому, якщо ми відправимо туди війська, у них мають бути авіація, великі сухопутні війська, безпілотники, контрбезпілотники, протиповітряна і протиракетна оборона", - вважає колишній командувач військами США в Європі Бен Годжес.

Статьи по теме
Чи стане Франція ядерним гарантом ЄС: The Economist про головні ризики
Чи стане Франція ядерним гарантом ЄС: The Economist про головні ризики

Чи вистачить Франції ядерного потенціалу для захисту Європи?
30.07 — 252

«Україна готова до миру»: президент Фінляндії після розмови із Зеленським зробив гучну заяву
«Україна готова до миру»: президент Фінляндії після розмови із Зеленським зробив гучну заяву

Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що зараз позиція України «сильніша, ніж будь-коли з початку війни».
26.07 — 264

ЄС зайшов у
ЄС зайшов у "глухий кут" через нові санкції проти Росії, - Bloomberg

Які сценарії виходу з нього є в Євросоюзі?
21.07 — 341

Еще материалы раздела «Європа»
Чи стане Франція ядерним гарантом ЄС: The Economist про головні ризики  30.07
"Випустили джина з пляшки": у Польщі знайшли винних у хвилі ненависті до українців  29.07
У Польщі відповіли на фантазії Путіна про майбутній "розділ" України  29.07
«Україна готова до миру»: президент Фінляндії після розмови із Зеленським зробив гучну заяву  26.07
У Баку відбулася таємна зустріч щодо завершення війни в Україні, - Алієв  22.07
Лукашенко обіцяє "неробам" військову службу на кордоні з Україною  22.07
НАТО втрутиться: Литва озвучила попередження РФ на тлі загрози провокацій  21.07
ЄС зайшов у "глухий кут" через нові санкції проти Росії, - Bloomberg  21.07
У Польщі хочуть саджати на 30 років за непокору наказам в армії  15.07
Зеленський назвав терміни, коли антибалістичний щит FREYJA стане реальністю  14.07