Контракти.ua

260  —  15.02
У Європі нічого не знали про розмову Трампа з Путіним і підозрюють зраду, - Bloomberg
У Європі нічого не знали про розмову Трампа з Путіним і підозрюють зраду, - Bloomberg

Європейські лідери заявили, що їх не можна усувати від участі після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що погодився вести переговори про припинення війни в Україні Володимиром Путіним. У ЄС підозрюють "зраду".

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Трамп відмовився від трирічної політики США, згідно з якою нічого не має вирішуватися щодо України без Києва за столом переговорів. Але він також залишив осторонь союзників по НАТО в Європі, зацікавлених у розв'язанні конфлікту, що вирує на їхніх кордонах, які побоювалися, що більш примирлива позиція Америки буде рівносильна здачі позицій Путіну.

За словами одного чиновника, в Європі не отримали попереднього попередження про телефонну розмову Трампа з Путіним.

У коментарях на Мюнхенській конференції з безпеки інші назвали це "зрадою", заявивши, що побоюються, що США поступаються ключовими вимогами Путіна, не отримуючи нічого натомість.

"У будь-яких переговорах Європа має відігравати центральну роль", - заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас. Будь-яка угода, укладена без Європи, "не буде довготривалою", - заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Міністр оборони США Піт Гегсет заперечує, що дзвінок Трампа дорівнював зраді Європи, назвавши його "кращим переговірником на планеті" і заявивши, що США "визнали неймовірні зобов'язання", які взяли на себе союзники. Переговорний мир, сказав він, "вимагатиме від обох сторін визнання того, чого вони не хочуть".

"Вкрай важливо, щоб після укладення угоди вона не розвалювалася", - заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Європейські лідери наголосили на постійній необхідності для Європи більше інвестувати у власну оборону, давня вимога Трампа, яка знову стала актуальною з огляду на його скептицизм щодо альянсу НАТО. Гегсет також повторив заклики до альянсу збільшити витрати до 5% від валового внутрішнього продукту.

У Європі також спробували продемонструвати адміністрації Трампа весь обсяг своєї фінансової підтримки України: Рютте заявив, що 2024 року понад половину видатків оплатили союзники за винятком США.

Нагадаємо, Трамп 12 лютого заявив, що безпосередньо спілкувався з Путіним. За його словами, у нього була "тривала і дуже продуктивна телефонна розмова", і вони домовилися відвідати країни одна одної та почати негайні переговори, щоб покласти край війні.

Статьи по теме
ЄС шукає способи, як вилучити частину заморожених 280 млрд доларів РФ, - Bloomberg
ЄС шукає способи, як вилучити частину заморожених 280 млрд доларів РФ, - Bloomberg

Європейський союз вивчає способи вилучення заморожених 280 млрд доларів Центрального банку Росії. Причина в тому, що блок намагається забезпечити фінансову і військову підтримку Україні на тлі ознак того, що США можуть скоротити свою допомогу.
25.02 — 295

ЄС збільшить військову міць і допомогу Україні через Путіна і Трампа, - Bloomberg
ЄС збільшить військову міць і допомогу Україні через Путіна і Трампа, - Bloomberg

Європейські чиновники працюють над новим великим пакетом заходів щодо збільшення видатків на оборону і підтримки Києва. Однак плани витрат не будуть оголошені до виборів у Німеччині 23 лютого, щоб уникнути розпалювання суперечок перед голосуванням.
19.02 — 414

Прем'єр Данії просить допомоги Європи для захисту Гренландії від Трампа, - Bloomberg
Прем'єр Данії просить допомоги Європи для захисту Гренландії від Трампа, - Bloomberg

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен звертається до своїх європейських союзників по допомогу в боротьбі з вимогами президента США Дональда Трампа віддати Гренландію.
30.01 — 763