Контракти.ua

1922  —  10.02
Газові сховища в Україні заповнені менше ніж на 10%
Газові сховища в Україні заповнені менше ніж на 10%

Колишній голова Оператора ГТС України Сергій Макогон повідомив про падіння запасів газу в українських сховищах до історичного мінімуму. Посилаючись на дані європейської платформи Agsi, він оцінив їх у 2,95 млрд кубометрів.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на ЛІГА.net.

Це той обсяг, який можна підняти з підземних сховищ газу, за словами Макогона. Разом із буферним газом (4,51 млрд кубометрів) та газом на тимчасово окупованій території (0,23 млрд кубометрів) загальний обсяг становить 7,65 млрд кубометрів.

Нафтогаз України 29 січня повідомив, що запасів у сховищах достатньо для проходження опалювального сезону.

Макогон згоден, що газу до кінця зими має вистачити, але попередив, що можуть бути "неприємні сюрпризи".

"В попередні місяці в теплу погоду відбір газу в середньому складав 60 млн кубометрів на добу, тому математично наявного газу має вистачити до 30 березня. Але, по-перше, при морозах споживання значно зростає і тому буде потрібно відбирати з ПСГ до 80-90 млн кубометрів, а це означає, що залишків газу вистачить на менший період часу. А наступні два тижні будуть холодні. По-друге, згідно з проєктною документацією при наповненості ПСГ менше ніж 10% значно падає можливість відбирати газ (до 60 млн кубометрів і нижче). Але ніколи за всю історію ці показники не перевірялись, бо ніколи такими пустими сховища ще не були. Про ризики пошкодження ворогом видобутку, я взагалі не пишу", – пояснив він.

Макогон вважає, що для мінімізації ризиків Україна повинна збільшувати імпорт газу (зараз – 16,3 млн кубометрів на добу) та скорочувати споживання.

"Я впевнений, що Україна якось пройде цю зиму. Головне – попереду наступна зима. Зважаючи, що Україна вийде з цієї зими з повністю пустими сховищами газу, то потрібно буде імпортувати десь 3 млрд кубометрів газу. І починати імпорт газу потрібно, вже починаючи з травня", – написав Макогон.

Статьи по теме
Акцизи на пальне зростуть: коли українцям чекати на здорожчання бензину та автогазу
Акцизи на пальне зростуть: коли українцям чекати на здорожчання бензину та автогазу

Від нового року в Україні набирають чинності оновлені ставки акцизного податку на паливо.
вчера, 18:36 — 307

Справжня отрута: цю рибу досі продають в українських магазинах
Справжня отрута: цю рибу досі продають в українських магазинах

Ця риба часто використовується в ресторанах швидкого харчування та навіть дитячих стравах, але гонитва за прибутком призводить до критичної якості.
04.12 — 941

Ціни на нафту і газ продовжать падати: МВФ пояснив причини і дав прогноз
Ціни на нафту і газ продовжать падати: МВФ пояснив причини і дав прогноз

За даними МВФ, світова енергетика переживає період зниження цін. Основна причина - надлишкова пропозиція і невизначеність у торгівлі.
15.10 — 322