Контракти.ua

753  —  17.01.25
У Трампа чекають мирну угоду між Україною та РФ за кілька місяців, - Reuters
У Трампа чекають мирну угоду між Україною та РФ за кілька місяців, - Reuters

Радники новобраного президента США Дональда Трампа вважають, що мирна угода між Україною та Росією може бути досягнута найближчими місяцями. Це відрізняється він передвиборчих заяв Трампа.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання з посиланням на двох анонімних радників новообраного президента США заявляє, що розглядаються терміни досягнення мирної угоди у кілька місяців, можливо, трохи більше.

Ці терміни відрізняються від того, що говорив Трамп перед виборами. Він стверджував, що нібито закінчить війну за день.

Радники назвали обіцянки Трампа поєднанням "передвиборчої балаканини", "нерозуміння нерозв'язності конфлікту" та часу, необхідного для створення нової адміністрації.

Такі оцінки збігаються з заявою майбутнього спецпредставника з питань України та РФ Кіта Коллега. Він в інтерв’ю Fox News минулого тижня зазначав, що хотів би знайти вирішення війни протягом 100 днів після інавгурації Дональда Трампа.

Позиція Трампа щодо України

Варто зазначити, що напередодні виборів Дональд Трампа заявляв, що нібито міг би завершити війну в Україні за один день на посаді президента США. Також раніше він стверджував, що зможе завершити війну ще до повернення до Білого дому.

Трамп вирішив призначити спеціального представника з питань України та РФ. Посаду обійме генерал-лейтенанта у відставці Кіт Келлог. Очікується, що Келлог відвідає Україну після інавгурації Трампа.

Крім того, у Трампа заявляли про мирний план щодо України, досі його офіційно не було представлено. ЗМІ публікували декілька варіантів можливого мирного плану. Деякі версії передбачали відтермінування вступу в НАТО та територіальні поступки.

Статьи по теме
Під час операції США у Венесуелі було вбито охорону Мадуро і розвідників з Куби, - Reuters
Під час операції США у Венесуелі було вбито охорону Мадуро і розвідників з Куби, - Reuters

Під час операції США у Венесуелі загинули 100 осіб. Було вбито охорону захопленого Ніколаса Мадуро, а також кубинських військових та розвідників.
08.01 — 446

В США попередили, що Китай прискорює нарощування ядерної зброї, - Reuters
В США попередили, що Китай прискорює нарощування ядерної зброї, - Reuters

Пентагон повідомляє, що Китай ймовірно розмістив понад 100 міжконтинентальних балістичних ракет у нових шахтах поблизу Монголії.
23.12.25 — 264

Нафтогазові доходи РФ у грудні можуть впасти до мінімуму за 5 років, - Reuters
Нафтогазові доходи РФ у грудні можуть впасти до мінімуму за 5 років, - Reuters

Російські нафтогазові доходи у грудні 2025 року можуть впасти майже удвічі - до найнижчого рівня з 2020-го - через дешевшу нафту та зміцнення рубля.
13.12.25 — 314