Контракти.ua

449  —  15.01
Десять країн ЄС виступили за санкції проти всього російського газу, - Bloomberg
Десять країн ЄС виступили за санкції проти всього російського газу, - Bloomberg

Група з десяти країн Європейського Союзу виступила за посилення санкцій проти Росії. Зокрема, шляхом додаткових обмежень на природний газ, зокрема на скраплений (СПГ).

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання з посиланням на документ, який є в його розпорядженні, повідомляє, що Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія, Румунія і три країни Балтії пропонують заборонити імпорт трубопровідного і скрапленого російського газу. Щоб обмежити доходи Кремля, які використовуються на фінансування війни проти України.

Обмежувальні заходи потребуватимуть одностайного схвалення 27 держав-членів ЄС, що стає дедалі важчою перешкодою через позицію угорського прем'єра Віктора Орбана, пише Bloomberg.

"Як кінцеву мету необхідно заборонити імпорт російського газу і СПГ якомога швидше. Альтернативою повній забороні може стати поступове скорочення використання російського газу і СПГ, як це вже викладено в дорожній карті RePowerEU", - йдеться в документі.

Незважаючи на те, що ЄС прагне до диверсифікації, від початку російсько-української війни поставки з Росії сягнули 204 млрд доларів. При цьому на тлі скорочення загальних поставок викопного палива рекордно зросли поставки СПГ.

"Російський флот танкерів СПГ має бути підданий цільовим санкціям, що забороняють стоянку і морські послуги на території ЄС", - йдеться в документі.

Крім того, вони наполягають на обмежувальних заходах щодо більшої кількості танкерів, які перевозять російську нафту в треті країни. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти цінову стелю, запроваджену країнами G7.

Оскільки Євросоюз розпочинає консультації щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, також пропонується запровадити заборону на імпорт металів, розширити заборону на транзит товарів, а також додаткові санкції проти фінансових установ та IT-сектору.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Індія відмовиться від нафтових танкерів, які потрапили під санкції США. Ця країна багато в чому вигравала від поставок дешевої російської нафти на свої НПЗ.

Минулого тижня США ввели санкції проти найбільших нафтових компаній Росії і не тільки.

Статьи по теме
ЄС шукає способи, як вилучити частину заморожених 280 млрд доларів РФ, - Bloomberg
ЄС шукає способи, як вилучити частину заморожених 280 млрд доларів РФ, - Bloomberg

Європейський союз вивчає способи вилучення заморожених 280 млрд доларів Центрального банку Росії. Причина в тому, що блок намагається забезпечити фінансову і військову підтримку Україні на тлі ознак того, що США можуть скоротити свою допомогу.
25.02 — 295

ЄС збільшить військову міць і допомогу Україні через Путіна і Трампа, - Bloomberg
ЄС збільшить військову міць і допомогу Україні через Путіна і Трампа, - Bloomberg

Європейські чиновники працюють над новим великим пакетом заходів щодо збільшення видатків на оборону і підтримки Києва. Однак плани витрат не будуть оголошені до виборів у Німеччині 23 лютого, щоб уникнути розпалювання суперечок перед голосуванням.
19.02 — 414

У Європі нічого не знали про розмову Трампа з Путіним і підозрюють зраду, - Bloomberg
У Європі нічого не знали про розмову Трампа з Путіним і підозрюють зраду, - Bloomberg

Європейські лідери заявили, що їх не можна усувати від участі після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що погодився вести переговори про припинення війни в Україні Володимиром Путіним. У ЄС підозрюють "зраду".
15.02 — 260